Kolagen je látka, která je nedílnou součástí kostí a taktéž pokožky, navíc se používá i jako doplněk stravy. Kolagen jakožto druh bílkoviny hraje velice důležitou roli při stavbě a podpoře mnoha tkání (od kostí a chrupavek až po kůži, vlasy, oči a trávicí systém).

Pokud užíváte kolagen jako potravinový doplněk, případně jste do jídelníčku zařadili potraviny bohaté na danou složku, potom je to správné rozhodnutí. Kolagenní peptidy se často prodávají ve formě prášku a kapslí, ovšem konzumovat je můžete také ve vývaru z kostí.

Doplňky stravy pomáhají nahradit to, co se přirozeně ztrácí stárnutím

Kolagen je ve své podstatě lepidlo, které tvoří asi třetinu bílkovin v lidském těle. Podle odborné veřejnosti tělo produkuje od třicátého a čtyřicátého roku života mnohem méně kolagenu, a proto jsou žádoucí různé formy potravinových doplňků. Velice vám pomůže kolagen na pleť, ovšem i na celkové zdraví.

Snadno stravitelný zdroj bílkovin

Pro lidské tělo jsou těžce stravitelné bílkoviny z kuřecího či hovězího masa, přičemž někteří jedinci se potom potýkají s trávicími problémy (s říháním či bolestmi žaludku). Hydrolyzovaný kolagen se ale rozkládá, což je proces, který tělu usnadňuje trávení. Kolagenové doplňky jsou pohodlný způsob, jak dostat bílkoviny do stravy, a proces hydrolyzace umožňuje, aby se kolagenové peptidy rozpouštěly ve vodě. Doplněk si tak zamícháte do nápoje či koktejlu.

Vyhlazuje vrásky a zvyšuje pružnost pokožky

Kolagen má pozitivní vliv na pokožku jako takovou, stejně jako třeba kyselina hyaluronová, biotin či peptan. Kolagen zlepšuje elasticitu pokožky, pomáhá jí lépe udržet hydrataci a oživuje hustotu kolagenových vláken. Zpevnění pokožky vede k zachování si mladistvého vzhledu.

Podívejte se na webovou stránku Lovio.cz, kde najdete prémiové kolageny bez lepku, cukru a laktózy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno