Vhodně zařízený domov nás dokáže pozitivně naladit a dodat energii do dalšího dne. Je tedy logické snažit se ho vybavit co nejpohodlněji a nejútulněji. A východní učení Feng Shui slibuje obojí. Zrcadla při tom hrají důležitou roli.

Zrcadlo v interiéru jako důležitý pomocník

Čínské učení Feng Shui se snaží zajistit lidem zdravější a duševně spokojenější život. Pracuje s prouděním pozitivní energie čchi, kterou se snaží v našem bezprostředním okolí udržet co nejdéle. Zrcadlo je v tomto ohledu důležitým energetickým nástrojem, který dokáže chování čchi velmi významně ovlivnit. Musí však být čisté a nepoškozené. Vadí nejenom pukliny ale i povrchové kazy (bubliny, matná místa). Poškozené zrcadlo je vhodné co nejdříve vyměnit.

Dvě interiérová zrcadla umístěná po obou stranách vchodových dveří odrážejí do domácnosti více pozitivní energie a štěstí. Číňané věří, že takto mohou zahnat zlé duchy.

Zrcadlo kruhového tvaru situované na chodbě či v předsíní pohlcuje negativní energii  a pohled do něj dokáže pozitivně naladit každou návštěvu (umístění přímo nad frekventovaný botník se přímo nabízí).

326afcz

Chcete být bohatí a úspěšní? Pak zrcadlo zavěšené  v jídelně nebo u obývacího stolu je přesně tím pravým.

Jestliže bydlíte v místostech s nejednotným půdorysem, může vhodně umístěné zrcadlo nahradit chybějící kouty a celý interiér navíc opticky zvětšit a prosvětlit.

Zrcadlo v ložnici? Ano, ale…

Už naše babičky tvrdily, že zrcadlo v ložnici přináší smůlu. Může tomu tak být, pokud je umístěno přímo naproti postele. Tehdy prý může ponoukat partnery k hádkám a dokonce i k nevěře.

Na chodbě se nedoporučuje umístit zrcadlo přímo před vstupní dveře (a to i na konec chodby). Proudění čchi se tak zastaví.

A nakonec si zapamatujte, že v odrazové ploše musíte vždy vidět celou hlavu, jinak si můžete zadělat na nepříjemné zdravotní problémy.

363afcz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno