Tento horký nápoj se těší velké oblibě, ačkoli jeho účinky na zdraví jsou přinejmenším diskutabilní. Záleží na tom, jestli se ptáme odpůrců či milovníků kávy. Zatímco jedni ji vnímají spíše jako zdravotní hrozbu, jiní její působení vychvalují do nebes. Faktem však je, že přiměřené množství, tedy asi dva šálky denně, rozhodně nijak neublíží. Ba naopak, dokonce mohou snížit riziko infarktu, demence, Parkinsonovy či Alzheimerovy choroby.

Alfou a omegou všeho je kvalitní zrnková káva, proto je třeba věnovat jejímu výběru velkou pozornost, rozhodně se vám to vyplatí. Nejlepší volbou je pomlít si ji hezky doma ve svém mlýnku na kávu, a to těsně před zalitím, jinak znatelně ztrácí své aroma. Poznáte ji podle nádherné vůně, která se bude linout celou vaší domácností, a také lahodné chuti, kterou si hned oblíbíte. Vybírat můžete z širokého množství odrůd. Vyhněte se instantním kávám ze supermarketu, které s opravdovou kávou nemají mnoho společného.

Stěžejní pochopitelně zůstává její chuť. Podcenit se však nesmí ani její příprava a způsob servírování. Káva totiž působí na všechny naše smysly. Stále častěji se připravuje v moka kávovarech, větší a větší oblibě se těší také kávovary kapslové.

nuova-simonelli-appia-ii-manual-1-paka

Nejpohodlnější řešení ale představují profesionální kávovary, které dokáží připravit nápoj zcela samy – vy jen zmáčknete tlačítko a za okamžik už si vychutnáváte výborné espresso, cappuccino nebo café latte. Nezapomínejte na pravidelný servis a čištění přístroje, prodloužíte tak jeho životnost a zároveň vylepšíte chuť kávy.

Ať už si ji vychutnáte rádi sami doma v pohodlném křesle nebo ji raději usrkáváte v milé společnosti, vždy bude opravdovým požitkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno