Zdravý životní styl je vždycky přínosem a základem je vždy správně sestavený jídelníček. Kromě královské snídaně, která vás nastartuje do nového dne, by neměl chybět dostatek ovoce a také zeleniny. Doplňte vitamíny chytře a vyzkoušejte jednoduchou a rychlou přípravu čerstvých ovocných šťáv.

 

1) Ovoce obsahuje velké množství vlákniny, a pokud jej dobře zkombinujeme, tak nás dokáže zasytit na delší dobu. Pokud však použijete odšťavňovač a připravíte si čerstvou šťávu, tak ji vlákniny zbavíte a získáte lehkou a rychle vstřebatelnou šťávu, která se hodí jako součást třeba vaší snídaně.

2) Doma připravené šťávy mají blahodárný vliv na naše zdraví a posilují lidský organismu a také imunitní systém. Potvrzeny jsou také detoxikační účinky a posilování trávicího ústrojí. Dostatek ovoce ovšem podporuje nejen fyzické tělo, ale také psychický stav.

3) Čerstvé ovocné šťávy mohou být součástí diet, a to hlavně, když jsou zařazeny v dopoledních hodinách, po náročné fyzické aktivitě nebo po sportu. Kromě doplnění vitamínů a minerálů, udržují celkovou rovnováhu hormonů a podporují mozkovou a také nervovou činnost.

4) Odšťavňovač OS-101 s vysoce výkonným motorem může být velkým pomocníkem, pokud máte problémy se zažíváním a ovoce vás například nadýmá nebo vám způsobuje zdravotní problémy. Odstředivka je vyrobena z ušlechtilé oceli a čištění je tedy rychlé a jednoduché. Díky transparentnímu víku můžete nahlížet do celého procesu odšťavňování. Velmi významným kladem je také pojistka s bezpečnostním spínačem a protiskluzové nožky.

5) Velká část ovoce obsahuje také antioxidanty, které pomáhají bojovat proti rakovině a jsou také skvělou prevencí. Antioxidanty také zpomalují stárnutí a pomáhají proti revma. Vyzkoušet můžete rajčatovou šťávu, kterou můžete připravit také v mixéru.

6) Chutná a velmi zdravá je také šťáva z celeru. Ta má dezinfekční účinky a skvěle funguje proti nachlazení. Obsahuje výživu pro naše nehty, vlasy a také svěží a hebkou kůži. Rozmixujte celer v mixéru s vodou, přidejte pár kapek citrónové šťávy a pijte klidně denně.

7) Výhodou doma připravených šťáv je absence chemie. Domácí šťávy neprochází pasterizací ani konzervací a jsou tak stoprocentně přírodní. Rozhodně poznáte rozdíl mezi džusem z obchodu a doma připraveným freshem.

8) V zimě je ovoce a ovocné šťávy nejrychleji dostupným vitamínem. Vždy si vybírejte sezónní ovoce a naučte se pracovat zrovna s tím, co je v nabídce na trhu. Oblíbené ovoce pak můžete kombinovat se zeleninou a popřípadě s kořením nebo rostlinnými mléky.

9) Pravidelným pitím čerstvých ovocných šťáv ulevíte svému trávení a jednou za čas si dopřejte třeba tři dny podobné detoxikace. Díky odšťavňovači se cenné látky z ovoce do těla dostanou rychleji a užijete si nově získané energie.

10) Vyzkoušejte také zelené ovocné nebo zeleninové koktejly. Pro jejich přípravu použijte mixér a k ovoci přidejte hrst čerstvých bylinek, špenátu nebo zeleného salátu. Budete překvapeni osvěžující chutí a téměř zázračnými účinky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno