Kouzlo z blízkého východu Původní Tahini přinesla světu Persie. Odtud se vynikající pasta rychle rozšířila do Turecka, Izraele, Palestiny, a ještě i dál do Indie, severní Afriky a Asie. Jednotlivé národy využívají chutný doplněk na mnoho způsobů. V tradičních receptech je sezamu přidávána nejen významná chuťová, ale i výživová a léčivá schopnost.

 

Tahini klasické

Nejčastěji se u nás setkáte s Tahini ve směsi s cizrnou, citrónem a česnekem v pokrmu hummus. Jednoduché jídlo velmi rychle připravíte i doma. Vzniklá směs se skvěle hodí jako pomazánka na pečivo, nebo příloha. Hummus můžete doladit přesně podle chuti i chilli, solí, drceným koriandrem nebo pažitkou. Malé množství Tahini zvýrazní chuť omáček do falafelu. Skvěle se hodí do kořenících směsí při nakládání masa před grilováním. Nebojte se vyzkoušet Tahini také v kombinací s kaší.

Tahini pro zdraví i krásu Sezamová pasta je nabitá vitamíny a minerály. Komplexní zastoupení fosforu, draslíku, zinku, lecitinu, hořčíku a železa v přirozené podobě dokáže organismus maximálně využít. Sezam také patří mezi špičku potravin pro svůj mimořádně vysoký obsah vápníku. Pro vegany nebo vegetariány je tak naprosto ideální potravinou, která zajistí skvělý poměr živin. Neméně významný je také obsah vitamínu E a skupiny B1, B2, B3, B5 a B15.

Tahini je lehce stravitelná pasta. Nepůsobí nadýmání, má obecně velmi příjemnou chuť. Pomáhá detoxikaci jater, je velmi vhodná při redukčních nebo zdravotních dietách. Zařaďte do vašeho jídelníčku Tahini i vy a vyzkoušejte neobvyklé chutě. Pravidelná konzumace se brzy projeví i na výrazně lepším stavu vlasů, nehtů a kůže.

V našem e-shopu můžete vybírat z kvalitních potravin. Vždy se snažíme našim zákazníkům dokázat, že zdravé vaření nepřináší kompromisy. Naopak – zdravé potraviny přinesou do vaší kuchyně nové chutě a krásné vůně. A velkou porci pozitivní energie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno