Podzim nepatří zrovna mezi nejoblíbenější roční období. Spíš naopak, nejednoho z nás vlivem studeného a sychravého počasí skolí nejrůznější bacily, další zase upadají do depresí. Přitom stačí tak málo, abychom se všem těmto nástrahám vyhnuli – věnovat sobě a svému tělu dostatečnou pozornost a soustředit se na hlavní faktory, které jsou pro naše zdraví klíčové, a to na stravu a pohyb. Důležitou roli však sehrává i očista těla, tedy detoxikace.

 

Správná skladba stravy

Nejdůležitější součást životosprávy tvoří jídelníček. Abychom nastolili rovnováhu, je zapotřebí přizpůsobit jídelníček dané roční době a aktuálnímu počasí – přesně tak, jak to dělali naši předci, ze kterých bychom si měli vzít příklad. Vhodnými potravinami jsou vařené obilniny, rýže, pohanka, dále luštěniny, především fazole, čočka, hrách, zelenina, jako je dýně, ředkev, kedlubna, kapusta, zelí, česnek, cibule.

Do pitného režimu zařaďte zázvorový a mátový čaj.

 

Pohyb na čerstvém vzduchu

Pravidelný pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Pomáhá nám udržet se v kondici, ovlivňuje trávení i metabolismus, zbavuje nás škodlivých odpadních látek, podílí se na duševní pohodě.

I podzim nabízí spoustu příležitostí, jak rozpohybovat naše těla. Vyzkoušet můžete třeba cyklistiku a spojit tak příjemné s užitečným. Stačí si pořídit horské kolo a můžete vyrazit do terénu. Do cyklobatohu nezapomeňte přibalit dostatek tekutin a také malou svačinku, pro případ, že by vám docházela energie. Pozornost věnujte také tomu, co si vezmete na sebe. Přece jen počasí už umí být docela záludné, slunce, pokud se vůbec ukáže, už nemá takovou sílu, často navíc fouká studený vítr, který umí být pořádně nepříjemný. Pořiďte si proto kvalitní cyklistické oblečení, které je vyrobené z kvalitních funkčních materiálů a zajistí vám tak maximální komfort při jízdě.

Očista pro zdraví

Zatímco každodenní vnější očista je pro nás samozřejmostí, na tu vnitřní poněkud zapomínáme. Detoxikace však rozhodně není jenom módním výstřelkem, je totiž nutná pro správné fungování našeho organismu. Pokud vás trápí zažívací potíže nebo únava, mohou být na vině právě toxiny, které zanesly vaše tělo. A tak nastává nejvyšší čas ho všech těchto škodlivin zbavit. Ideální jsou k tomu přírodní produkty a očistné kúry, které jsou speciálně koncipované tak, aby vaše tělo dostaly zpátky do formy. Díky tomu si tak budete moci naplno a ve zdraví užívat i pošmourného podzimního dne!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno