Mnoho rodin řeší zapeklitý problém, při němž musí dvě (nebo i tři) děti vtěsnat do jednoho pokoje tak, aby nedocházelo ke zbytečným rozbrojům a diskomfortu. A čím větší je věkový rozdíl, tím hůře se takový problém řeší. Nechte se inspirovat našimi tipy a nabídněte svým potomkům praktický dětský pokoj jako od profesionála!

 

Osobní prostor je základ

Sdílení jedné místnosti zákonitě omezí osobní prostor každého obyvatele. Nemusí k tomu však dojít na 100 %. Dobrou radou je například koupit veškerý dětský nábytek dvakrát a umístit ho do opačných  rohů pokoje. Zapomeňte tedy na společnou skříň nebo postele.

Mnohem lepší bude vsadit např. na patrové dětské postele, které pod spacím prostorem ukrývají psací stůl a skříně. Každé z dětí tak bude mít svůj vlastní soukromý kout, kde bude mít nárok na ničím nerušenou činnost. Pod postel není problém zavěsit například závěs a oddělit tak dítě od zbytku obyvatel domu úplně. Podmínkou je ovšem dostatečně kvalitní dodatečné osvětlení. Nechcete přece přispívat k pasivnímu ničení dětského zraku.

Hledáte tipy na moderní patrové postele? Podívejte se SEM!

 

Výmalba neutrální barvou

Každé dítě by si rádo pokojík zařídilo zcela podle sebe. To však samozřejmě při více ratolestech není možné. Vymalujte proto celou místnost neutrální barvou (skvělá je například béžová) a dovolte dětem, aby si svoji „polovinu“ pokoje vyzdobili doplňky zcela podle sebe. Několik barevných polštářů udělá s celým prostorem divy!

 

Myslete na úložné prostory

Využijte každé volné místo, protože učení, hračky, oblečení, knihy a sezónní věci je zkrátka potřeba někam dát. Do rohů nechte vyrobit skříně na míru, pod postel zasuňte praktické plastové boxy nebo vsaďte rovnou na nábytkové sestavy, v nichž není ani kousek místa ponechán nazmar. Šikovné úkryty tak najdete třeba ve schodech na horní posel, sloupcích apod. Uvidíte, že děti si takové řešení rychle oblíbí. A jak by mohl takový pokojíček vypadat se můžete inspirovat třeba v e-shopu Daka.cz.

1 komentář

  1. Nám by se také líbilo kdyby poté, co proběhně renovace parket, to u nás doma vypadalo trochu moderně. Ale toho se asi bohužel ještě tento rok kvůli těm vysokým cenám za energie nedočkáme. Co se to jenom s tou Evropou děje. Tady je to úplný armagedon v posledních měsících mi přijde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno