V kuchyni jej využijete za studena i za tepla a pro různé úpravy pokrmů. Zkuste si jím namazat krajíc chleba, přidat do salátu nebo ranního müsli, usmažit na něm palačinky či vajíčka nebo s ním nahradit tuk na pečení oblíbeného moučníku. Skvěle se hodí do orientální kuchyně i na smažení – je stabilní až do 200 stupňů, nepřepaluje se a neprská. Navíc neobsahuje žádný cholesterol, je vhodný k používání při redukční dietě, obsahuje prospěšné mastné kyseliny a vitamíny A, C a E.

Kde vás ale kokosový olej opravdu nadchne je péče o tělo. Pleť, vlasy, zuby, kožní problémy, po opalování, při ženských potížích, na regeneraci i hojení ran. Kokosový olej je hypoalergenní, rychle se vstřebává a pomáhá při péči o pokožku s vyrážkami, atopickým ekzémem, suchou či popraskanou kůží a také urychluje hojení, regeneruje a bojuje proti předčasnému stárnutí kůže a vráskám. Skvěle lze také použít pro masáže, jako balzám na rty, masku na vlasy, k vyčištění zubů, které bělí a ošetřuje dásně. Nejen po návratu z koupaliště ošetří spálenou kůži, dodá přesušeným vlasům jejich lesk a ženám pomůže s prevencí i léčbou kvasinkových infekcí v intimních partiích.

Na dovolenou už tak nemusíte vozit spoustu lahviček a krabiček s kosmetikou, stačí vám jen jedna s kokosovým olejem. A pokud nemáte rádi kokosovou vůni, vyberte kokosový olej bez vůně. Nebojte se univerzálnosti tohoto přírodního zázraku a zkuste ho, budete příjemně překvapeni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno