Úklid šatníku většina z nás odkládá a jen velmi nerada se do něj pouští. Přitom vám úklid šatníku pročistí vaše bydlení a získáte prostor na nové kousky oblečení. Zároveň vám zlepší i náladu a uvidíte, že se vám bude ve vašem domě nebo bytě najednou i lépe dýchat.

1) Nový prostor

Pusťte se do plánovaného úklidu a kromě jiných výhod získáte i nový prostor. V šatní skříni nebo šatně se pak lépe orientujete, jednotlivé kousky lépe vyniknou. Pak si můžete pořídit nové oblečení, které vám lépe padne a bude se hodit k vašemu aktuálnímu stylu. Použijte boxy na boty, kabelky a šperky i doplňky. Inspirovat se můžete metodou Kon Mari.

2) Úklid ve vašem bydlení

Rozhodně se nebojte vyřadit to, co nenosíte. Vaše oblečení nemusí přijít na zmar, zkuste recyklaci textilu, upcyklaci anebo najděte ve svém okolí textilní kontejner, kam čisté a kvalitně zabalené oblečení uložíte. Udělejte si tak čas na úklid vašeho bytu nebo domu a oblečení, případně i ložní prádlo, které se vám již nehodí, pošlete dál.

3) Úklid duše

Velkou výhodou vašeho odhodlání pustit se do jarního úklidu šatníku je zároveň i zlepšení psychického stavu. Úklid duše je po zimě potřeba stejně jako úklid domu nebo třeba úklid vozu. Zbavte se věcí, které vám připomínají nepříjemné okamžiky a chvíle ve vašem životě. Nebojte se odložit tyto staré emoce a pocity, stejně jako staré svršky.

4) Ekologie a recyklace

Pokud přemýšlíte ekologicky, tak je pro vás recyklace oblečení to pravé. Nejen věcem, ale i oblečení tak můžete dát nový život. Je možné, že ve svém šatníku najdete nenošené věci a máte je již dlouhou dobu nevyužité. V takovém případě je pošlete dál tam, kde ještě poslouží. Výhodou kontejnerů na textil je nejen to, že vaše oblečení pomůže lidem, kteří to potřebují, ale také nebude svět neustále zahlcován dalšími nepotřebnostmi. Neváhejte a dejte nový život nepotřebným věcem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno