Letní posezení s přáteli ani žádná grilovačka se neobejde bez osvěžujících nápojů, které vám navíc dodají energii. Vyzkoušet můžete nejen čaj, ať už teplý nebo ledový, ale také originální recepty na ledovou kávu.

 

1) Teplý čaj

Říkáte si, co je to za nápad chtít se osvěžit teplým čajem. Přesto je však pití teplého čaje rozšířené ve velkém množství světa. Teplý čaj je pro tělo zdravý, a když si jej dáte i v horkém počasí, tak nevyvoláte v tělu takový šok, jako když si dáte například zmrzlinu nebo studené nápoje. Vyzkoušet můžete černý, bílý nebo třeba zelený čaj. Výhodou je, že obsahuje thein, který vám doplní energii a tento pocit příjemného nabuzení trvá u čaje dokonce déle než u kávy.

 

2) Ledová káva

Pokud chcete sáhnout opravdu po ledovém a osvěžujícím nápojem, tak rozhodně vyzkoušejte ledovou kávu. Ta je oblíbená a rozšířená v létě snad víc než ledové míchané koktejly. Pro přípravu ledové kávy potřebujete kvalitní kávu. Vybrat si můžete silnou robusta kávu nebo slabší, ale stejně chutnou arabicu. Je na vás, zda zvolíte rozpustnou kávu nebo si vyberte zrnkovou kávu, kterou před použitím čerstvě umelete.

 

Jak na přípravu

Při přípravě se vám hodí profesionální kávovar, který vám ulehčí práci. Použít můžete také frenchpress a překapávanou kávu. Do vysoké sklenice poté dejte oblíbený likér, například Baileys nebo Kahlua. Sklenici zalijte vlažnou kávou a přidejte několik kostek ledu. Můžete přidat plnotučné nebo mandlové mléko. Pokud je ledová káva opravdu hodně silná, přidejte víc kostek ledu.

 

3) Ledový drink s kávou

Tento nápoj je alternativou k ledovým koktejlům. Potřebujete k němu silnější espreso lungo, kostky ledu, likér Amaretto, třtinový cukr, holandské kakao a šlehačku. Do shakeru dejte nejdřív kostky ledu a jednu lžičku cukru a lžící Amaretta. Poté přidejte silné espreso, které můžete připravit v profesionálním kávovaru. Shaker pořádně protřepejte, nápoj nalijte do vysoké sklenice, ozdobte šlehačkou a posypte kakaem.

 

4) Káva s alkoholem

Zajímavou obměnou ledové kávy je také nápoj, který bude chutnat milovníkům míchaných koktejlů, ve stylu Cuba Libre. K tomuto drinku nebudete potřebovat ani kávovar ani žádné jiné spotřebiče. Kávu nechte ve studené vodě louhovat alespoň 12 hodin. Vyberte si silnou a kvalitní kávu. Poté sceďte a přidejte kubánský bílý rum a přidejte navíc proužek citrónové kůry.

Který z těchto drinků vás zaujal a rozhodně jej v létě vyzkoušíte? Pijete raději čaj nebo kávu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno