Levandule, úžasně voňavá bylinka, patřila ke generaci našich babiček. Možná to jí trochu uškodilo a zapomnělo se na ni, brzy se však vrátila v moderním hávu. Módní styl provence, inspirovaný vesnicí, čistotou a levandulovými poli, z ní udělal opět královnu. Levandulová vůně působí pozitivně na naše nervy, zklidňuje, pomáhá nám lépe usínat i jen tak odpočívat. I když někteří mohou její vůni považovat za vtíravou, časem si k ní cestu najdou. V domácnosti nám její vůně pomáhá navodit příjemnou a klidnou atmosféru a také pomáhá, vonné sáčky s levandulí umístěné v šatní skříni odpudí moly a v místnosti odpuzují komáry a ostatní hmyz. Položený na polštáři pak provoní povlečení a bude vás provázet po celou noc.

Byla by ale škoda levanduli jen usušit. Má mnoho dalších účinků na náš organismus a patří i do kuchyně. Bylinné levandulové sirupy nebo olej s levandulí dodají jídlům i nápojům neopakovatelnou chuť a vůni. Nebojte se kombinace jídla a aromatických květů, velmi dobře si rozumí se sladkou i slanou kuchyní. Dokáže i kouzla s naší pokožkou při použití v koupelně, sprchové gely či mýdla s levandulí pokožku zklidní a provoní na dlouhou dobu.

A když se do téhle fialové byliny opravdu zamilujete, k večernímu posezení si místo kávy uvařte levandulový čaj. V letních večerech vám pomůže odpočinout si po dlouhém dni a připravit na spánek. Na www.puritas.cz najdete výběr čajů z levandule i jiných bylinek, které můžete popíjet teplé pro zahřátí nebo v horkých dnech použít jako základ pro přípravu ledového čaje. Levandule vás dokáže okouzlit na mnoho způsobů, tak se nebojte pustit si ji domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno