O manželství koluje množství různých informací. Manželství je téma, na kterou se váže mnoho mýtů a polopravd. Jak to je tedy opravdu? Jaké jsou nejčastější mýty, které se vedou o manželství?

muz-a-zena-v-svatební-den

Mýtus č.1. V manželském svazku budu šťastnější a nebudu sama

Štěstí najdeme vždy nejdříve v sobě. Pokud se necítíme vnitřně šťastný, nemůžeme udělat šťastným ani druhého. Platí to i o pocitu samoty. Pokud se cítíš být sama už během vztahu, manželství na tom nic nezmění.

Mýtus č.2. Dobré manželství je pouze bez hádek

Tomuto určitě nevěřte. Mýtus je, že ve skutečně dobrém manželství se lidé nehádají. Není nad to, vyjadřovat své pocity přímo a jasno. Je přece přirozené, že na spoustu věcí nebudete mít stejný názor, na tom není nic špatného. Je mnohem lépší vyjádřit své skutečné pocity než se jimi dusit. Hádka však musí být konstruktivní, nikoliv útočná.

Mýtus č.3. Láska hory přenáší

Bez vzájemné komunikace si velmi těžko dokážeme představit, co si partner skutečně myslí a cítí. Není pravda zažité klišé, že pokud nás partner miluje udělá co nám na očích vidí.

Mýtus č.4. V manželství nejsou žádné tajnosti

Tajemství jsou kořením života, malá tajemství vztahu neškodí, právě naopak, dělají ho zajímavějším.

Mýtus č.5. V manželství se změní

Mnoho žen má mylné představy, že muž, který byl během vztahu sukničkář s touto zálibou během manželství přestane. Nebo přestane pít, najde si jinou práci a podobně. Muž se nezmění na obraz jakým si přejete aby se stal jen proto, že se vezmete, to je velmi častá mylná a naivní představa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno