Máte svůj oblíbený styl oblékání a snažíte se podle toho i nakupovat oblečení do svého šatníku? Podívejte se na nejoblíbenější styly, které vás mohou inspirovat. Pokud svůj styl ještě nemáte, je ideální čas na jeho vytvoření. Nebojte se ani kombinací jednotlivých módních kousků.

1) Bohémský styl

Tento módní styl poznáte podle pohodlného, rozevlátého a barevného oblečení. Bohémský styl nemá téměř žádná pravidla, neřídí se podle konvencí a bude vás bavit jeho originalita. Mezi vhodné doplňky patří dřevěné šperky, peříčka, korálky, ale také vlastnoručně vyrobené pásky nebo kabelky. Barevné až hippies oblečení můžete různě vrstvit a výhodou je, že tento styl dokáže zakrýt i nedostatky postavy.

2) Minimalistický styl

Vyhledávaným stylem oblékání je naprosto opačný styl od bohémského. V minimalismu je jedno, zda se jedná o dámské a pánské spodní prádlo nebo oblečení do města, případně do práce. Hlavním rysem jsou čisté linie, kvalitní materiály a raději méně než více. To platí i o doplňcích, kterými jsou často drobné šperky z jednoho zvoleného kovu.

3) Svůdný styl

Ve svůdném stylu si nemusíte představovat jen síťované nebo krajkové oblečení s výstřihem. U spodního prádla může být v hlavní roli krajka, ale i bavlněné dámské kalhotky, které skvěle padnou a lichotí postavě mohou být svůdné jako padnoucí bavlněné pánské trenýrky. Mnohdy také stačí mít upnuté oblečení, i když se jedná například o rolák. Oblečení by rozhodně mělo působit žensky, hodí se šaty, sukně a nezapomínejte ani na růzobarevná tílka, která se dají kombinovat k džínám i sukním.

4) Vintage styl

Zajímavým stylem oblékání je vintage. Snoubí historii a eleganci, kterou vystihují například dámské kostýmky, ale také společenské šaty. Ve většině případů se jedná o ryze ženské oblečení. Někdy je tento styl oblékání zaměňován s retro kousky, od barevných a veselých kreací s nádechem pánské módy, má však hodě daleko.

5) Sportovní styl

Stále oblíbenější je také sportovní móda. Počínaje sportovní podprsenkou, přes legíny až po značkové teplákové soupravy. V mnoha případech dnes vidíte sportovní módu i ve městě, v práci a dokonce i na schůzce s novým protějškem. Pokud sportovní kousky chytře zkombinujete s elegantními, nic vám nebrání nosit je téměř všude.

Jaký je váš styl oblékání? Všimli jste si, jak se v různých vašich životních etapách vyvíjí a mění?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno