Autíčka Hot Wheels nejsou jen hračkou pro malé děti. Divili byste se, kolik dospěláků je sbírá. Někteří mají těchto malých kovových autíček doma tisíce. Věděli jste navíc, že některé vzácnější modely můžete prodat za velmi pěkné peníze? Ale nejsou to jen autíčka Hot Wheels, jejichž popularita už dlouhé roky neklesá.

Mattel začal autíčka Hot Wheels prodávat v roce 1968, prodal jich přes 6 miliard a dodnes na nich vydělává miliony týdně. Tvoří zhruba 13 % ročních příjmů společnosti.

Autíčka Hot Wheels přišla později než Matchbox

V čem tkví úspěch Hot Wheels autíček? V tom, že byla od počátku inovativní! Původní autíčka Hot Wheels navrhl inženýr General Motors a skutečný raketový vědec. Zaměřil se na to, aby vyvinul lepší kola, než jsou na autíčkách Matchbox, jež byla na trhu již 15 let.

Matchbox autíčka navíc zůstávala věrná designu skutečných automobilů, kdežto Hot Wheels byla jiná. Byla založená více na fantazii a více výstřední. Oblibu si získala i díky speciálním sběratelským edicím zaměřeným například na Hvězdné války.

Hot Wheels boduje také svými autodráhami

Nejde ovšem jen o autíčka. Mnoho menších i větších dětí sní o úžasných autodráhách, na nichž autíčka vjíždějí do vody, projíždějí chřtánem draka či zažívají různá jiná dobrodružství. Hot Wheels prostě ví, jak zaujmout.

Autíčka pro malá i velká

Autíčka Hot Wheels tedy rozhodně nejsou jenom pro děti, ocení je mnohdy i dospělí. Naopak vyloženě na děti jsou zaměřená Tlapková patrola auta. Tento oblíbený animovaný televizní seriál z Kanady zná snad každé dítko a z autíčka s touto tematikou bude 100% nadšené. Oproti Hot Wheels či Matchbox autíčkům působí auta Tlapková patrola daleko více dětsky, mají ovšem naprosto jinou cílovou skupinu. Některá jsou dodávána i s postavičkami psíků a v nabídce nechybí ani růžová auta pro holčičky. Žijeme však v době, kdy rozhodně není za co se stydět, ani pokud koupíte dceři autíčko Hot Wheels.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno