Plánujete svůj velký den a nechcete za svou svatbu utratit veškeré úspory? Jděte na to chytře. Rozmyslete se, do čeho chcete investovat a kde můžete peníze naopak ušetřit. Nechte si poradit a užijte si svůj svatební den naplno.
1) Svatební fotograf
Je možné, že chcete do svatby investovat co nejméně peněz a uspořené finance využít na cestování nebo třeba rekonstrukci a svatbu domu. Myslete však na to, co vám ze svatby zůstane. Kromě manžela samozřejmě. Budou to svatební prsteny, svatební fotografie a vzpomínky. Najděte si tak svatebního fotografa, který zachytí váš velký den. Sdělte mu dopředu své představy, mluvte o svém nastávajícím, rodině, ale také stylu svatby. Když mu popíšete, co máte a nemáte rádi, uvidíte, že na fotkách budete přirození a budete s nimi nadmíru spokojení.
2) Hudba na svatbu
Stejně jako svatební fotograf je důležitý i svatební dj. Tato investice se vám opravdu vyplatí, protože dj je právě ten člověk, který dokáže lidi zabavit, vytáhnout k tanci a udělat z vaší svatby oslavu, kde se bude každý bavit. Svatební dj může být navíc i moderátor a postarat se tak o veškeré svatební hry. Správného dj poznáte tak, že do děje zapojí nejen novomanžele, ale také děti, babičky s dědečky a neuvidíte nikoho, kdo by se nudil.
3) Svatební šaty
Kromě zábavy a fotografií vám mohou doma zůstat také koupené svatební šaty. Můžete si je nechat na památku nebo třeba pro dceru. Pokud nechcete, aby vám doma svatební šaty zůstaly, tak si je pouze půjčte. Půjčené svatební šaty mohou být stejně tak krásné a padnoucí jako ty kupované nebo šité na míru. Investujte také do svatebního obleku pro ženicha, který bude skvěle vypadat a navíc bude pro něj komfortní. Co se týká svatebního společenského oblečení pro hosty, dejte jim vědět včas, v jakých barvách a v jakém stylu svou svatbu plánujete.
4) Dostatek jídla a pití
Při tvorbě svatebního rozpočtu myslete také na to, že nikdo by na svatbě neměl mít hlad ani žízeň. Není nic horšího než když se hosté vrátí ze svatby a musí se doma najíst. Kromě slavnostního oběda a svatebního dortu naplánujte také svatební raut, večerní grilování nebo třeba servírovanou večeři. Nezapomeňte také na svatební koláčky a zákusky, protože někteří hosté si raději dají sladké než slané jídlo. Myslete i na výběr jídla pro vegetariány. Co se týče pití, tak mějte dostatek alkoholu, ale také čisté vody a nealko drinků, případně džusů například pro abstinenty nebo pro děti.
5) Svatební prsteny
Nešetřete na svatebních prstenech. V ideálním případě je kupujete jednou za život, a pokud se vám moc nezmění ruka, tak by vám mohly zůstat navždy. Vybírejte podle svého oblíbeného materiálu například ze zlata, stříbra, titanu nebo třeba chirurgické oceli. Nechte si do prstenů vyrýt datum svatby a případně i svou soukromou poznámku. Uvidíte, že se vám správně vybraný svatební prsten nebude chtít ani sundávat.