Úklid po kouscích

Jestliže nemáte na úklid tolik času, není nic jednoduššího, než si úklid rozplánovat na více dnů. Není podmínkou, aby byl byt zářivě čistý za jeden den. Rozplánujte si proto různé práce na více dní. Stanovte si pravidelnou denní dobu, kdy se vrhnete na určitou část úklidu a koncentrujte veškerou vaši pozornost pouze na tuto činnost. Začněte vždy u nejfrekventovanější místnosti. Aby vám šel úklid hezky od ruky, vezměte si k tomu účinné pomocníky z drogerie, jako je kvalitní čistič koupelen, odmašťovač, prostředek na podlahy, čistič pračky nebo leštič oken.

 

Zbavte se zbytečností

Máte v ložnici nebo obývacím pokoji věci, na které jen usedá prach a úklid se vám kvůli těmto zbytečnostem prodlužuje o dlouhé hodiny? Pak si zkraťte trápení a zbytečností se zbavte! V dnešní době je již mnoho možností, jak se věcí zbavit – prodat je nebo je poslat někam, kde udělají radost. Na zbylé plochy si můžete pořídit speciální spreje nebo vlhčené ubrousky, které povrchy velmi rychle vyčistí a nezanechávají šmouhy.

 

Vše na svém místě

Roztahané hračky dětí, poházené oblečení, špinavé nádobí kam se podíváš. Čistý vzhled vaší domácnosti dodáte, pokud vrátíte všechny věci na své místo. Tuto činnost určitě naučte také vašeho muže a vaše děti, které vám tak s úklidem mohou pomoci. Když vám nikde nic nepřekáží, můžete se ve vašem domově cítit mnohem lépe.

Vysavač – spotřebič č.1

Podlaha je tou největší plochou, která se u vás doma uklízí. A právě na ni se při úklidu zaměřte. Vysát celý byt nezabere příliš mnoho času, avšak čistá podlaha dokáže navodit pocit že je doma opravdu čisto. Při vysávání zároveň zvládnete uklidit pohozené věci ze země a uklidit je na své místo. Hodit se vám domů bude kvalitní výkonný klasický vysavač, určitě ale oceníte i malý ruční vysavač, který vás zbaví drobečků a malých nečistot především v kuchyni.

 

Pryč se zápachem

Nic nepůsobí špinavějším dojmem, než zápach, ať už z koše na odpadky, z pračky, myčky nádobí, ze špinavého prádla nebo také aroma z přípravy různých výrazných pokrmů. K čisté domácnosti vám tak mohou pomoci kromě pořádného větrání i osvěžovače vzduchu, které můžete umístit do šatny, chodby nebo koupelny či obývacího pokoje. Příjemná vůně se vám také spojí s příjemnou atmosférou domova. Zápachu můžete zabránit také tak, že se budete včas dobře zásobovat produkty, které vám s úklidem pomohou. Vždy se proto ujistěte, že máte doma v zásobě čistič pračky, dostatek pracího prášku, tablety do myčky nebo pokojovou vůni ve spreji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno