Originál, který nezapadne

Svatební dary nemohou chybět, přinést by je měl každý, kdo na veselku zavítá. Rodiny či páry mohou věnovat něco společně. Sada hrnečků však asi nebude to pravé ořechové. Chtělo by to originální dárky, které nezapadnou, a na které se jen tak lehce nezapomene. Ideální by bylo vymyslet něco, co perfektně vystihne oba partnery.

 

Neosobní, ale žádané

Peníze mohou působit trochu neosobně, avšak nutno říct, že se hodí každému. A v případě novomanželů to pak platí dvojnásob, svatba totiž podstatně zahýbá s rodinným rozpočtem. Rozhodnete-li se proto pro finanční obnos, darujte ho alespoň nějakou zábavnou a netradiční formou. Zapojte kreativitu a fantazii, inspiraci hledejte také na internetu a uvidíte, že jistě něco originálního objevíte.

 

Pro radost

Praktických kousků se raději vyvarujte, novomanželé si sami pořídí, co budou potřebovat. Vy jim spíš udělejte radost něčím, co by si sami nekoupili, ať už z finančních důvodů nebo jednoduše proto, že by je to ani nenapadlo. Vybírat můžete podle jejich koníčků a zájmů a sáhnout po něčem, co zpříjemní jejich volný čas. Pokud mají smysl pro humor, rozhodně se nemusíte bát ani vtipných dárků, které trochu odlehčí slavnostní atmosféru.

 

Na seznamu

Někdy se rozhodne nevěsta s ženichem vytvořit seznam svatebních darů s věcmi, které si přejí, čímž svatebčanům nesnadný úkol nakupování v mnohém ulehčí. Navíc se tak vyvarují toho, že by dostali dvě žehličky, kávovary, vysavače nebo nejrůznější zbytečnosti. Postačí pouze vložit kartičku s informacemi do obálky spolu se svatebním oznámením.

 

Na vztahu záleží

Dárky vybírejte podle vašich finančních možností a také podle vztahu, který se snoubenci máte – čím jste si bližší, tím by měla být částka vyšší. Uvědomte si, že nemalý peníz vložili do vaší osoby na svatbě, proto by měla být minimální hodnota daru taková, aby tyto náklady pokryla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno