Pořízení nového mazlíčka je vždy radostnou událostí pro celou rodinu. Co je však třeba zařídit, aby se u vás kočka měla jako v bavlnce? Jakou péčí ji zahrnout a co určitě nedělat?

 

  1. Kočičí potřeby

V první řadě bude třeba v domácnosti vyhradit místo na misky a kočičí záchod. Malá koťata se teprve všechno učí, a proto se nebojte alespoň pro začátek dát záchod do každé místnosti. Vyvarujete se nepříjemným situacím, kdy by kotě nestihlo na záchod doběhnout. Budete také potřebovat kočičí nábytek. Postačit může i obyčejné škrabadlo s kukaní, avšak mnohem lepší je kočičí strom. Ten kotěti poskytne nejenom úkryt, ale také svoje místo na vybití energie.  Nezapomeňte také na pelíšek. Často se stává, že kočce konkrétní typ „úkrytu“ nesedne, možná tedy budete muset vyzkoušet kukaň, tulipytlík nebo klasický pelech.

 

  1. Vhodné krmivo

Ať už hodláte krmit suchými granulemi nebo chcete koťátku dopřát pestrou stravu pomocí konzerv a kapsiček, vždy si pečlivě prostudujte složení. Kotě je ve vývinu a tak potřebuje vyvážený přísun živin. V žádném případě mu nekupujte levná krmiva ze supermarketu – jsou totiž plná chemie, soli, éček a škodlivých obilovin. Raději investujte do značek jako je Applaws, Taste of the Wild nebo Ontario. Vždy však vybírejte z doporučených balení pro koťata.

 

  1. Dostatek hraček

Kotě je jako malé dítě – zvídavé a má mnoho energie. Pokud chcete, aby ji vybíjelo správně, pořiďte mu dostatečný počet různých hraček. Oblíbené jsou myšky s peřím na ocásku, udičky, návnada na provázku nebo laserové ukazovátko. Pokud si budete s kočkou pravidelně hrát, utuží se váš vztah.

 

  1. Váš čas

Na každé zvíře je potřeba mít dostatek času. Kočka je sice samostatná a dokáže doma vydržet i delší dobu sama, v případě kotěte to však neplatí. Ujistěte se tedy, že máte dost času a prostoru se kočičce věnovat a zahrnovat ji láskou. Kotě může být totiž vystresované z nového prostředí a špatně si zvykat. Je tedy potřeba, abyste byli co nejčastěji s ním. Ulevit od stresu mu můžete bylinkami pro kočky nebo feromonovým sprejem.

 

  1. Péče

Kromě pravidelné veterinární péče, která zahrnuje očkování, odčervení, kontrolu zubů a jiné úkony, je třeba o koťátko pečovat i doba. Nevyhnete se stříhání drápků, čištění uší a v mnoha případech i čištění zubů. U dlouhosrstých koček je také třeba pravidelně kartáčovat, u sphynx zase časté koupele.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno