Červen, červenec, srpen – jen těžko bychom hledaly měsíce, které jsou pro uspořádání svatební veselky oblíbenější. Nabízí celou řadu výhod, na straně druhé však skýtají také určité nástrahy. Na co si musíte dát pozor, aby svatba v létě neskončila úplným fiaskem?

 

Termín v předstihu

O letní termíny je nebývalý zájem, musí se proto rezervovat s dostatečným časovým předstihem. To ostatně platí i o některých místech, fotografech nebo vizážistech – ti opravdu dobří jsou zamluveni dlouho dopředu. Vyšší poptávka se odráží také na vyšších cenách, takže za pronájem prostor nebo občerstvení zaplatíte víc, než mimo hlavní svatební sezónu.

 

„Suchá“ varianta

Ačkoli máme léto spjaté s krásným teplým počasím, mohou se vyskytnout i dny, kdy není všechno zalité sluncem a modrá obloha je skrytá za těžkými šedými mraky. Poručit větru, dešti bohužel nedokážete, ale aspoň se na rozmary počasí můžete připravit. Mějte proto vždy v záloze místo, kam se budete moct uchýlit nejen před vodou a chladem, ale i před spalujícím letním žárem. A je úplně jedno, jestli to bude stodola, stan nebo jiný přístřešek.

 

Občerstvení na vlně léta

V letních vedrech musíte dbát na dodržování pitného režimu. V zásobě proto mějte dostatek nealkoholických nápojů, chybět by neměla voda, džusy, domácí limonády. Opatrnost je třeba v případě alkoholu, upřednostňujte ty lehčí, jako je víno nebo pivo. „Odlehčit“ si zaslouží i svatební tabule, nechte si připravit nějaké svěží menu, ve kterém nebudou chybět zeleninové saláty nebo dezerty z ovoce.

 

Nevěsta značka dokonalá

Zraky všech hostů se v den D upírají na nevěstu ve svatebních šatech. Musí proto být dokonalá, bez ohledu na počasí. Udržet si svěží vzhled ve třicetistupňových vedrech, však bývá skoro nadlidský úkol. Základem je kvalitní make-up, který horkému slunci bez problémů odolá – zkušená vizážistka si s tím jistě bude vědět rady. Záležet si dejte také na výběru šatů, ve svatebním salonu vám nejlépe poradí, které materiály a střihy jsou na léto ideální. Nechybí-li vám odvaha a vaše veselka se ponese v uvolněnějším stylu, klidně vsaďte na krátké svatební šaty. I když nepatří mezi klasický outfit, v posledních letech se v letních vedrech stávají čím dál populárnější. Najdete na ně odvahu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno