Přemýšlíte, jestli si doma postavit vlastní šatnu nebo využívat jen šatní skříně? Podívejte se na výhody šatny, které vám pomohou s rozhodováním. Nemusíte na šatnu využít celou velkou místnost, stačí využít část jiného pokoje a rozdělit jej pomocí skříní nebo sádrokartonu.

1) Vždy uklizené oblečení

O pořízení šatny byste měli přemýšlet už při samotné stavbě domu. Velkou výhodou šatny je vždy uklizené oblečení, které se neválí jinde po pokoji. Nemusíte oblečení přehazovat ani přes židli v ložnici a každý den jej můžete odložit do šatny na odkládací věšák. V šatně navíc budete mít vždy lepší přehled o veškerém svém oblečení a nebudete jej pracně hledat na spodku skříně nebo za jiným oblečením.

2) Přehledně a prakticky

Je na vás, jak svou šatnu uspořádáte. Někomu vyhovuje otevřený prostor a veškeré svršky na ramínkách. Jiní ocení prostorné skříně s věšáky, ale také s možností oblečení složit do komínků. Co se týče dámského a pánského spodního prádla, je dobré vyhradit mu v šatně zvláštní prostor, košík nebo třeba komodu.

3) Minimální žehlení

Mezi další výhody šatny patří i možnost oblečení, ihned po vyprání a vytažení ze sušičky, pověsit na ramínko a nechat ještě chvíli v prostoru, než jej uklidíte do skříně. Většinu oblečení tak stačí dobře vyprat, usušit v sušičce, případně dobře pověsit na sušák, a nemusíte jej ani žehlit.

4) Prostor pro doplňky

V šatně vyhraďte prostor také pro doplňky. Chytře zde umístěte šátky a šály, například na dveře šatny nebo na dveře skříně. Použijte háčky nebo třeba ramínka. Uložte zde i kabelky a tašky. V mnoha případech se šatna hodí i pro uložení obuvi. Do šatny můžete uložit také šperky a další doplňky, kam patří sluneční brýle, čepice nebo třeba hodinky.

5) Vše na jednom místě

Velkou výhodou šatny je mít vše na jednom místě. Pokud se chcete ráno rychle obléct, není nic jednoduššího než vejít do šatny a obléct se zde od dámských kalhotek až po oblíbenou obuv s kabelkou. I muži ocení, že bude jejich oblečení, včetně pánských bavlněných trenýrek, uklizeno tak, aby se v tom i oni vyznali.

6) Sen každé ženy

Zkuste se zeptat žen, zda je šatna jejich snem. Většina vám odpoví kladně. Pokud tedy chcete svou drahou polovičku překvapit a potěšit, dopřejte jim pohodlí a komfort ve vlastní šatně. Ta může být součástí ložnice nebo se nacházet v samostatné místnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno