Ačkoli se móda neustále mění, čas od času se objeví kousek, který zůstává vůči měnícím se trendům naprosto imunní a přežívá klidně i desítky let. Které doplňky patří mezi takovou klasiku, která nepodléhá času ani módním vlnám?

Kabelky

Bez kabelky většina z nás vůbec nevychází z domu. I když jich všechny vlastníme hned několik, stejně tajně sníme o dalších. Především pak o těch ikonických, které velice dobře zná každý, i když nepatří zrovna mezi největší znalce módy. Jejich cena sice šplhá do nebes, ale vydrží vám celý život a rozhodně nehrozí, že by vyšly z módy. Jedná se třeba o malou kabelku obdélníkového tvaru s diagonálním prošíváním, která vznikla v padesátých letech pod rukama Coco Chanel. K legendám dnes patří také kabelka, kterou proslavil módní dům Luis Vuitton. Vypadá jako zmenšenina cestovních tašek a má typický monogram, kvůli kterému bývá často kopírovaná.

Brýle

Stálice najdeme i mezi brýlemi. Ačkoli se trendy v této oblasti vyvíjejí stejně rychle jako u oblečení a módních doplňků, najdeme i tady modely, které patří k hitům napříč sezónami. Řeč je samozřejmě o dnes už legendárních pilotkách s tenkými obroučkami a rozšířeným tvarem na vnější straně. Tyto pánské sluneční brýle proslavil Tom Cruise ve snímku Top Gun a právě jeho zásluhou se katapultovaly na přední místa v žebříčcích popularity. Oblíbili si je nejen muži, ale i ženy. Ani dnes s brýlemi značky Ray Ban nešlápnete vedle, dodají vám styl a doladí elegantní i sportovní outfit. Stálicí se staly také tzv. kočičí brýle, které každou ženu promění v opravdovou femme fatale. Vznikly sice už v 50. letech, ale na popularitě jim to rozhodně neubírá. Tento tvar je oblíbený nejen u slunečních, ale i u dioptrických brýlí.

Šperky

Také šperky podléhají módě. Jednu sezonu dominují masivní, nepřehlédnutelné kousky, další zase vládne minimalismus, jemnost, decentnost. Věčné však nejsou jen diamanty, ale i pravé perly, buď ty mořské, nebo sladkovodní. Perlové náušnice nebo náhrdelníky slušely už našim babičkám, ostudu v nich ale rozhodně neuděláte ani dnes, spíš naopak. Patří k takovým módním evergreenům, unosíte nejen do práce, ale i na společenské akce. Vždycky s nimi zabodujete, tak je nezapomeňte pořídit do vaší šperkovnice!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno