Říká se, že šaty dělají člověka a u nevěsty to platí stonásobně. Vhodně zvolené šaty, které nevěstě padnou a umí zakrýt i případný nedostatek. Rozhodně se zajímejte o to, jaké šaty budou slušet právě vaší postavě.

 

Při nákupu nebo půjčování svatebních šatů dbejte na:

1) Materiál

Vhodný materiál svatebních, ale i plesových a jiných společenských šatů je opravdu velmi důležitý. Šaty totiž vždy vypadají jinak na ramínku a jinak přímo na těle. Proto je vhodné si šaty vyzkoušet a zjistit, jak daný materiál sedí právě vám. Některé hrubší tkaniny dokážou zakrýt i nedostatky postavy, splývavé, saténové a lesklé materiály pak odhalí i to, co nechcete.

 

2) Střih

Velmi důležitý je i střih šatů. Ten musí rozhodně podtrhovat přednosti vaší postavy. Pokud zvolíte vhodný střih šatů, tak si můžete nejen příjemně ubrat roky, ale také přebytečná kila. Štíhlé ženy se sportovní postavou mají výběr jednodušší, plnoštíhlým nevěstám tak sedí šaty s přestřiženým pod prsy a dokonce i některé korzetové šaty.

 

3) Velikost šatů

Není nic horšího, než když má nevěsta špatnou velikost šatů. Pokud zvolíte menší šaty, tak vám budou zbytečně obtahovat, škrtit a nepříjemně se zařezávat. Pokud však zvolíte větší šaty, tak v nich můžete vypadat zbytečně mohutnější, než jste. Ideální je zjistit vaši velikost a šaty pořídit tak, aby vám přesně sedly. A to stejné platí i u délky šatů a rukávů a nohavic u kostýmků nebo pánských obleků.

 

4) Správně zvolenou barvu

Důležitá je i barva svatebních šatů. Mezi nejoblíbenější barvu patří samozřejmě bílé svatební šaty, ale v dnešní době převládá i smetanová a krémová barva. I když se říká, že bílá rozšiřuje, tak pokud máte nějaké to kilo navíc, tak nezoufejte! Správně zvolená velikost a střih šatů vám umožní pořídit si i bílé šaty.

 

5) Styl svatby

Svatební šaty byste měli vybírat také podle stylu vaší svatby. Pokud si přejete romantickou až pohádkovou svatbu, tak vaši krásu podtrhne například velmi oblíbená krajka. Pokud plánujete svatbu v originálním tématu, tak se nebojte ani odvážných modelů, divokých barev a střihů. Je to váš den a vy si tak můžete dovolit opravdu cokoliv.

 

6) Pohodlí

A posledním tipem, na co byste měli dbát při výběru svatebních, ale i plesových šatů je pohodlí. Jen, když se budete ve vámi vybraných a zapůjčených nebo zakoupených šatech cítit skvěle, tak přesně takhle budete i vypadat. Nemusíte podléhat módním trendům, vybírejte podle toho, co se vám opravdu líbí a co vás na první pohled oslovilo.

Nezapomeňte vybrat vhodné šaty také ženichovi, družičkám, ale i dětem, kteří na svatbě ponesou třeba závoj nebo budou házet květiny z košíku. Ženich by měl vždy ladit s nevěstou a družičky by pak měly mít stejné nebo velmi podobné šaty. Dětem dopřejte určitou míru pohodlí, ale nezapomínejte opět na to, aby se i dětské oblečení hodilo do celého tématu a stylu svatby. Klidně můžete využít barevných doplňků, které budou ladit například s mašlí nebo květinou nevěsty.

Velkou výhodou široké nabídky salonu DD Models je také možnost zapůjčení společenského oblečení a různých společenských či plesových šatů, které ocení třeba rodiče nevěsty a ženicha. Ženy ocení nabídku kostýmků, krátkých společenských šatů a dokonce i delších plesových šatů, které se dají využít k mnohým příležitostem. Muži si mohou zapůjčit smoking, a to i s nezbytnými doplňky, jako je například motýlek, smokingový pás nebo vhodně zvolený a sladěný kapesníček. V nabídce si tak vybere každý, a to jak milovník luxusu, tak i skromnější člověk, který chce i přesto vypadat skvěle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno