Děti rostou jako z vody, mění se jejich potřeby a nároky. A to se týká nejen oblečení, ale také prostoru, v němž vyrůstají. Jednou zkrátka přijde čas, kdy se z malého dítka změní na velkého školáka. S tím je spjato spousta povinností, pokojíček tak přestává sloužit pouze ke hře a spánku. Nastupuje také učení, plyšáky a hračky tak nahradí počítač, sešity, knihy a učebnice. Do popředí se dostává rovněž potřeba vlastního soukromí. Dospívající touží mít svoje vlastní království, útočiště, kde najdou všechno, co si přejí. Místo, kde mohou trávit spoustu času, když jsou doma. Chybět nesmí pochopitelně kvalitní pracovní stůl, pohodlná židle a dostatek úložných ploch, jako jsou zásuvky, skříňky, knihovna či poličky na všechny drobnosti a osobní věci. Vybavení by mělo odpovídat představám a zájmům toho, komu bude říkat pokojíček pane.

Studentský pokoj je výjimečný v tom, že v sobě musí skloubit hned tři samostatné místnosti – pracovnu, obývací pokoj i ložnici. Spí, učí se tu, věnují se svým zálibám, zvou si sem své kamarády, proto je nutné zařídit ho tak, aby všechny potřeby uspokojil. Nábytek studentského pokoje by měl být na míru všem těmto potřebám a měl by pokoj rozdělit do těchto částí podle způsobu trávení času. Vznikne tak zóna pracovní, odpočinková a prostor pro zábavu, kde se budou dobře cítit také jeho návštěvy. Kromě funkčnosti a účelnosti vybavení je také důležitý vzhled a design, a to obzvláště pro dospívající. Chtějí, aby byl jejich pokoj moderní, unikátní, netradiční. Ideální řešení představuje v tomto případě stylový nábytek na míru, který se dokáže přizpůsobit potřebám konkrétního dítěte s ohledem na jeho věk i zájmy. Umí tak vyhovět většině přání dospívajících. Díky výrobě kvalitního a originálního nábytku na míru je možné i z malých a atypických prostorů vykouzlit zcela funkční a všechny potřeby splňující studentský pokoj, a to bez ohledu na to, jak velkými rozměry místnost disponuje. Nábytek totiž dokáže využít veškeré volné místo a je také možné upravit ho tak, aby zbylo i dost místa pro záliby vaší ratolesti.

Dospívající mají specifické nároky, nejsou to už děti, ale ještě ani dospělí, proto je důležité, aby studentský pokoj odpovídal přesně jejich představám. S nábytkem na míru tak nemůžete šlápnout vedle.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno