Dopřejte dětem ten pocit, když se zabalí do krásného povlečení, v němž budou mít nejsladší sny. Možnosti jsou široké, trh je přesycený povlečením s dětskými obrázky, abstraktními vzory i superhrdiny z filmů. Člověk pak ani neví, co by měl vlastně zvolit.

Pokud máte doma ještě malého caparta a sháníte teprve dětské povlečení do postýlky, výběr bude čistě na vás. V této velikosti se většinou vyrábí hodně dětské vzory například s Krtečkem. Takhle malé děti vzor povlečení ještě tolik nevnímají, takže na tom vcelku nesejde. Nebudou se na vás zlobit za špatný obrázek, hlavně ať je pěkně barevné.

Důležitý je v tomto případě materiál. Povlečení by mělo být na omak měkké a příjemné, volte nejlépe bavlnu.

 

Pro větší děti

S většími dětmi je to náročnější. Pokud už spí ve velké posteli, máte štěstí, protože dětské povlečení do velké postele se vyrábí v mnoha barvách a vzorech. Na druhou stranu je to složitější, protože výběr už obvykle musíte konzultovat s dětmi. Mají svůj vlastní vkus a samy si řeknou, zda preferují Supermana nebo Spongeboba. Nesnažte se jít proti nim, dovolte jim projevit osobnost.

Nejspíš budete koukat, jaké všechny vzory a obrázky se vyrábí. Je potřeba počítat s tím, že licencované povlečení (s postavičkami z filmů) bývá dražší, ale dá se sehnat ve slevách nebo v doprodeji posledních kusů za příznivé ceny. Za tu dětskou radost to stojí.

Opět dbejte na materiál, u dětí je nejlepší neexperimentovat a zvolit bavlnu. Na rozdíl od flanelu či krepu totiž nezpůsobuje alergii ani na nejcitlivější kůži.

 

Nakupte více souprav

Myslete na to, že dětské povlečení je potřeba častěji měnit. Děti postel nepoužívají pouze na spaní, často si v ní hrají, používají ji jako trampolínu a nebývá výjimkou, že si tam vezmou dokonce jídlo. Proto je potřeba vybírat lůžkoviny, které se snadno perou, a rozhodně nestačí koupit dvě povlečení, která budete střídat. Mějte raději větší zásoby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno