Nikdo neví lépe než právě majitelky kudrnatých vlasů, jak složitá může být péče o vlasy. Kudrnaté vlasy bývají nepoddajné, vysušené a jakoby měli vlastní vůli a osobnost. Při péči o ně je třeba postupovat zcela jinak než u vlasů rovných. Vyzbroj se tedy trpělivostí a vzhůru do boje s rozpustilých kudrnami. Pokud chceš tedy vědět, jak pečovat o kudrnaté vlasy přinášíme ti pár osvědčených triků jak tento boj vyhrát.

1. Jemná péče

Zde platí méně je více. Méně umytí a použitých přípravků. Kudrnaté vlasy patří k těm citlivějším, důležitý je proto způsob jejich čištění. Dvakrát týdně, vlažnou vodou (příliš teplá by je mohla vysušit) použitím přípravků na kudrnaté vlasy. Nevynechávej ani kondicionér, který aplikuj od poloviny vlasů až ke konečkům, abys zatížila vrchní část vlasů.

2. Intenzivní hydratace

Kudrnaté vlasy se vyznačují suchými konečky a krepatění. Nejlepší způsob jak bojovat proti těmto nepřátelům krásných pramenů je hydratace v podobě masek, zábalů a olejů. Minimálně jednou měsíčně jim dopřej takové rozmazlování.

3. Správný střih

Správný střih dokáže divy, u kudrnatých vlasů to platí dvojnásob. Účes nejen odlehčí, ale efektivně vymodeluje.

4. Šetrné česání

Česání kudrnatých vlasů bývá hotová pohroma. Kudrny nejen ztratí svůj tvar, ale tento boj je často bez vítěze. Pravidlem je česání čerstvě umytých vlasů pomocí hřebene s řídkými zoubky z přírodních materiálů, které jsou šetrné k vlasovému vláknu.

5. Přirozené sušení

O tom, že fén a horký vzduch je přirozený nepřítel krásných loken si už určitě slyšela. Pro jejich dobro upřednostni přirozené schnutí na vzduchu a když se neumíš vzdát fénu sáhni raději po difuzéru a studeném vzduchu. Vlasy suš jen přidržením difuzéru na jisté partii vlasů a takto pokračuj po celé hlavě. Žádné divoké pohyby a rozlítané prameny.

6. Žádná žehlička

Je notoricky známo, že kudrnaté ženy touží po rovných a lesklých vlasech, proto rádi sahají po žehličce. Ano, změna je to velká, ale za tu cenu? Zdraví tvých kadeří to tedy neprospěje. Vlasy se poškozují, konečky vysušují. Kromě toho, tvé kadeře tě dělají výjimečnou, proč se jejich chceš tedy vzdát?

7. Zářivý lesk

Kudrnaté vlasy mají tendenci být matné a bez lesku. Hydratací můžeš v podstatné míře tento fakt změnit, ale pro ještě výraznější efekt sáhni i po jiných stylingových produktech, kterých je v obchodech mnoho. Spreje, krémy a gely, všechny jsou dobrými pomocníky.

Kudrnaté vlasy jsou hravé, romantické a přitažlivé. Okamžitě vzbudí pozornost i u opačného pohlaví. Mohou se stát tvou silnou stránkou, poznávacím znamením, proto je začni mít ráda a patřičně se o ně starej, aby si z nich měla radost i ty každý den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno