Aby podlaha zářila čistotou i v zimě!

0

Nebuďte otrokem podlahy. I v zimě ji můžete udržet čistou a nablýskanou bez velikého úsilí.

Letos si s námi zima tak trochu hraje. V jednu chvíli mrzne, až praští a další dny se z čista jasna snese obleva. Takže je střídavě slunečno, střídavě zataženo, ale hlavně je bahnitě posolený nepořádek na podlahách. Předsíň a garáž to zpravidla schytají hned v první řadě, ale bohužel se postupně neubrání ani celý domov.

Nejdříve rodinka domů nanosí částečně roztátý sníh s příměsí soli. A sotva poleví led, máte doma i bláto a mokro. A nemyslete si, že by snad předsíň měla tu moc zastavit nečistoty ve svých prostorách. Členové domácnosti od dětí, přes mazlíčky až po taťku kutila jsou totiž mistry roznášení nepořádku na svých ťapkách, ponožkách nebo dokonce botách. Například když nese domů dřevo na zátop, nebo si zapomenou peněženku a pospíchají. To vám ale nikdo nikdy nepřizná, ani pokud jim ukážete jasný obtisk podrážky.

Poté máte dvě možnosti, smířit se s tím, že podlahu budete muset čistit častěji vy, nebo rozdáte úkoly. Tak či tak ale někdo tu podlahu uklidit musí. Protože se zkrátka častěji ušpiní a výše zmíněná sůl pro ni není právě pohlazením.

V případě, že jste milovníkem mazlíčků od koček přes papoušky až po morčata nebo máte domek, doporučujeme zvolit na úklid šampióna mezi Kärcher čističi na podlahu.

AKU podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless odstraňuje všechny druhy suchých a mokrých každodenních nečistot v jednom kroku bez předchozího vysávání. Díky speciálním filtrům bezchybně zachytí vlasy i chlupy. Už jen díky této inovaci ušetříte polovinu času. Zřízení nemusíte nijak tlačit, jen korigovat směr, vše ostatní udělá myčka za vás. Mnohdy je tak pohodlné, když nejste na všechno sami.

Perfektní výsledky úklidu podlah zajistí technologie čtyř válců, které se proti sobě otáčejí, což umožňuje rychlé a efektivní čištění. Přístroj má dvě nádrže. V jedné je čistá voda s čisticím přípravkem, která neustále namáčí válečky, zatímco se nečistoty shromažďují v nádrži na odpadní vodu. Se zaschlými či odolnějšími nečistotami si poradí funkce BOOST. Konstrukce stroje je promyšlena do posledního detailu, díky čemuž čistí i v rozích a podél okrajů. Podlahy jsou po použití FC 7 Cordless o 20 % čistší oproti použití běžného mopu.

Plně nabitá Li-Ion baterie s dlouhou životností zajistí provoz myčky až na 45 minut, což je dostatek času na mytí podlah i v rozlehlejších domácnostech (až 135 m2 na jedno nabití). Flexibilitu pohybu díky bezdrátovému provedení ještě umocňuje otočný kloub, díky kterému lze rukojeť naklonit až o 90° a čistit tak podlahy i pod nábytkem. Využijete ji na všechny tvrdé podlahy.

Údržba a čištění stroje

Podlahová myčka má vizuální i akustický signál, který vás upozorní, že je nádrž na čerstvou vodu prázdná a nádrž na špinavou vodu plná. V té chvíli i sama vypne. Po práci je vhodné přístroj umístit dle návodu do čisticí stanice a stisknutím 2 tlačítek po dobu 3 vteřin spustit funkci samočištění. Válce lze i prát v pračce na 60 °C a nádržku na špinavou vodu můžete vložit do myčky nádobí. Vše je uzpůsobeno tak, aby byl zajištěn co nejvyšší standard čistoty a pohodlí.

Je potřeba myslet i na podlahu v menších domovech, jako je byt. Kde se může vašim nedocenitelným pomocníkem na úklid stát Elektrický mop EWM 2. Vytírá stále čistou vodou, a to až po okraje. K úklidu nepotřebujete nic víc, než jen ji a trochu čisticího prostředku. Zapomeňte na kbelík, který jste dosud běžně používali. Přístroj hladce klouže po podlaze a funguje na jednoduchém principu. Rotující válce neustále zvlhčuje čistá voda, zatímco špinavá voda i vytřené nečistoty jsou shromažďovány v nádobkách umístěných za válci. Podlahy jsou tak výrazně čistší než při použití běžného mopu.

Štíhlá konstrukce EWM 2 zajišťuje bezproblémovou práci pod nábytkem i její pohodlné uložení bez velkých nároků na místo. Otočný kloub se postará o snadné čištění krajů i rohů. Jelikož mop vodou neplýtvá, nebudou podlahy příliš mokré a uschnou za pouhé 2 minuty. Přístroj můžete používat zcela bez starostí na různé typy tvrdých podlah, dokonce i na parkety a nemusíte se bát ani vytírání v blízkosti podlahových lišt, které mohou být na vlhkost citlivější. Výkonná lithium-iontová baterie poskytuje maximální volnost pohybu, jelikož lze vytírat zcela nezávisle na elektrických zásuvkách. A intuitivní LED kontrolka průběžně informuje o stavu baterie.

Více informací zjistíte na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno