Jste vášniví čtenáři, ve své domácnosti byste nejraději vyhradili celou jednu místnost knihám, avšak nevelké prostory bytu vám to neumožňují? Zařiďte si alespoň čtecí koutek, který budete moci knihami vybavit. Takový prostor je možné vytvořit v obývacím pokoji či kdekoliv, kde budete s dobrou knihou a šálkem dobrého čaje rádi usedat.

Nábytek, který je k vybudování čtecího koutku potřeba

Žádná knihovna ani čtecí koutek se neobejde bez prostoru, který umožní skladovat co nejvíce knih – tedy bez knihovny. Knihovnu je možné umístit nejen širší stranou ke stěně, ale také kolmo ke stěně. Takovým umístěním vytvoříte zástěnu, která oddělí obytnou část od čtecí části, ve které chcete mít trochu soukromí.

Do vzniklého prostoru bude vhodné umístit pohodlné křeslo a také odkládací stolek, který bude sloužit jako odkládací plocha pro všechny rozečtené knihy, časopisy, ale také například pro šálek čaje či něčeho malého k snědku. Odkládací stolky jsou na výběr jak kulaté, tak i hranaté, velikostně je přizpůsobte do prostoru, který jste vytvořili.

Jak čtecí koutek doladit k dokonalosti

Ve čtecím koutku byste se měli cítit především dobře. Je-li to možné, umístěte jej k oknu, kde budete mít dostatek světla ke čtení. Samozřejmě, že někdy budete mít chuť číst si i když bude tma. Tehdy dobře poslouží vkusná lampa. Nezapomínejte ani na prostor pro květiny, které můžete umístit například také do polic knihovny. Jestliže ji umístíte do prostoru a využijete ji jako zástěnu, bude možné dotvořit prostor květinami jak z čtecí části, tak i z části obývací.

Nakonec je možné dotvořit prostor fotografiemi s těmi, které máte nejraději. No a pokud se nachází místo na stěně, neváhejte jej vyplnit obrazem dle vašeho gusta.

Vše potřebné vybírejte na finecase.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno