Jako malá holka jsem milovala rozběhnout se bosá po zahradě, cítit trávu mezi prsty, otevřít vrátka a běžet rozkvetlou loukou až k lesu. Vnímat vůně, barvy a zvuky přírody. Zahrada mé babičky by se tenkrát nedala fotit do módních časopisů, ani titulů o designu, ale dýchala a žila. Takovou zahradu mám ráda. Proto i teď je moje zahrada plná vůní, barev a zvuků. Na mé zahradě to žije. I když se každé léto pereme se suchem, přesto se nám to daří zvládat. Vím co mé rostliny potřebují.

Voda je alfou a omegou pro každou zahradu a tak se i my snažíme šetřit s ní, jak jen to jde. Pomáhá nám v tom kapénková závlaha.

Kärcher Rain System kombinuje kapénkovou závlahu a zalévání a poskytuje tak rostlinám dostatek vláhy. Systém se skládá z hadic, hadic pro kapénkovou závlahu, kolíků pro jejich ukotvení a manžet, kterými regulujete intenzitu zavlažování. Snadno jej můžete natáhnout do záhonů, pod keře, ale i k truhlíkům. Nemusíte nic kopat, ani zahradu přestavovat, jednoduše natáhnete celý systém pod rostlinami. Tak se voda dostane přesně tam, kde je jí zapotřebí. Manžety pro kapénkovou závlahu, umožňují přímé zavlažování rostlin. Otočnými tryskami se navíc dá podle potřeby nastavit průchod vody od 0 do 10 l/h, čímž vodu šetříte.

Potřebujete zalít rostliny podle jejich požadavků? Kärcher Rain Systém dokonale pracuje i v kombinaci s Kärcher SensoTimerem, který nabízí i snímač vlhkosti. Díky němu měří vlhkost půdy, takže pokud vlhkost klesne pod navolenou hodnotu, zavlažování se automaticky spustí. Dle potřeby si můžete nastavit až 5 stupňů úrovně vlhkosti, podle kterých bude SensoTimer pracovat.

www.karcher.cz, více tipů na úsporu vody i úklid na zahradě i v domě najdete na www.svetcisteni.cz

2 KOMENTÁŘE

  1. Čeká nás teď jedna velká věc. A to sice že se bude muset pořídit nová zatravňovací dlažba. Už se na ty výdaje zase vůbec netěším. Člověk dělá věčně nějaké věci a tohle ho neuvěřitelně otravuje. zase budu muset asi pracovat po létě.

  2. Pokud se chceme s manželem dostat na stejnou notu, tak budeme muset nejprve našetřit na novou kapkovou závlahu, ale to chce ještě čas. Víme, že to není tak pekelně drahé jak by si někteří mohli myslet, no stejně se v době nekrotící inflace musíme snažit držez nazpět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno