Dovolená v Rakousku není vhodná jen v zimních měsících. V létě si můžete užít úplně stejnou nebo i větší zábavu. Nápadů, kam se vydat a nelitovat toho, je mnoho. Ať už to jsou strávené chvilky u jezer a řek nebo na cyklovýletech po dlouhých stezkách. Dovolená v Rakousku s dětmi také není nemožná, možná je přímo ideální. Na děti tu čeká zábavné koupání, hřiště a krásné zelené parky.

Dovolená Rakousko se může nacházet hned v několika oblastech – Tyrolsko, Salzbursko, Štýrsko, Korutany nebo Vorarlbersko.

Tyrolsko je rájem pro ty, co by si chtěli trochu více odpočinout. Nachází se zde vyhlášená lázeňská místa jako je Kufstein nebo Bad Ladis. Určitě ale potěší i sportovní nadšence nebo pěší turisty. Pro ně tady je připravených přes 15 000 kilometrů turistických tras.

Pěší turisté se nebudou nudit ani ve Vorarlbersku, kde se nachází dlouhé a krásné trasy, například Lech a Zurs. A stejně tak v Korutanech. Tam si můžete vybrat například z 21 tras Alpsko – jardanské stezky, která vede přes Slovinsko až do Itálie.

Salzbursko ohromí milovníky kultury, pro které se v Salzburgu nachází velké množství památek. Například hrad Festung Hohensalzburg, zámek Mirabell, památky skladatele Mozarta, palác Hohe Stock a mnoho dalších…

Ve Štýrsku se můžete potopit jak do křišťálové vody jezer, tak do sportem nabitých dnů. Čeká na vás 930 kilometrů cyklostezek nebo 1000 kilometrů pro pěší turistiku.

Jedno z nejpříjemnějších míst v celé zemi je takzvaná Solná komora, plná křišťálových jezer a je ohraničena pohořím Dachstein, Totes Gebirge a Traunstein. Solná komora v oblasti Dachsteinu a Hallstattu je od roku 1997 zařazena do Světového dědictví UNESCO. Hallstatt je obec ležící u Halštatského jezera a turisty láká hlavně na něj. Poté na Obří a Mamutí jeskyně a nepochybně na krásu obce s památkami a doly.

Jezera Rakousko vás nadchnou svou průzračně čistou vodou a možnost v koupání, potápění nebo různých vodních sportech určitě potěší spoustu nadšenců. Oblíbená jsou jezera Wolfgangsee, Mondsee, Herrensee, Attersee nebo Weissensee. Dovolená v Rakousku u jezera opravdu stojí za zvážení.

V Rakousku se nachází několik tisíc kilometrů dlouhých cyklotras, díky kterým můžete projet přírodu křížem krážem. Trasy vedou lesy, horami, podél dlouhých řek a pastvin. Jsou přeplněny zastávkami jak kulturními v podobě zámků, hradů, klášterů a historických městeček, tak gastronomickými, kde si můžete odpočinout a smlsnout na typické rakouské kuchyni. Nejoblíbenější cyklostezky jsou Dunajská cyklostezka, stezka Solnou komorou, cyklostezky kolem řek Mur, Inn, nebo Enss.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno