Milovníci dobré kávy už dnes mají spoustu možností pro domácí přípravu. Dávno pryč jsou doby, kdy jste si museli vystačit jen s klasickým „turkem“, kdy jste si pouze uvařili horkou vodu a zalili s ní namletou kávu. Nyní si stačí pořídit vhodný kávovar a můžete si vychutnat prakticky jakýkoliv typ kávy. V posledních letech si stále větší popularitu získávají kávovary na kapsle. Jak je vybrat?

Výhody kávovaru na kapsle

Automatická espressa jsou aktuálně snad nejoblíbenější kávovary, dokážou vytvořit tu pravou italskou kávu během velmi krátké doby, aniž byste se s přípravou museli nějak zvlášť trápit. Právě snadnost a rychlost přípravy patří k hlavním výhodám kávovarů na kapsle. Stačí vždy jednoduše vložit patřičnou a odpovídající kapsli do automatu a stisknout tlačítko. Během pár vteřin máte nápoj hotový. Nehrozí žádná chyba, navíc se nemusíte bát, že bude přístroj nutné nějak dlouze omývat a čistit. Využitou kapsli po vytvoření nápoje vyjmete a vyhodíte do koše. Následně je přístroj znovu připravený k dalšímu využití. Káva vás přitom nevyjde nijak draho, espressa na kapsle vyjdou zhruba kolem 10 – 15 korun za jednu dávku, což je rozhodně příznivá cena, určitě daleko lepší, než kdybyste si kávu poručili v restauraci či kavárně.

Pozor na parametry

U každého kávovaru na kapsle je důležité si všímat několika technických parametrů. Jde třeba o tlak čerpadla. Platí, že čím vyšší údaj výrobce uvádí, tím vám zařízení dokáže vytvořit lepší kávu.

Svoji roli hraje ale také velikost nádržky na vody. Abyste ji nemuseli neustále doplňovat, vyplatí se pořídit automatický kávovar na kapsle, do něhož se dá nalít alespoň kolem 1 litru vody, což vystačí na přípravu 5 šálků kávy.

V neposlední řadě je dobré si ohlídat energetickou náročnost, moderní automatická espressa a další druhy kávovarů mají chytré režimy, které zařízení uvedou do stavu spánku, pakliže je zrovna nepoužíváte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno