Letošní léto nám sluníčka a teplých dní ještě moc nedopřálo, zato propršených a chladných večerů je opravdu hodně. U kamen a krbů je teplo, jen musí být co do nich dát.

Čím zatopit?

Milovníci tepla se z prodlouženého jara jistě radují, protože mají důvod se ohřát u krbu. Většinou ale všechny trápí stejný problém, protože s takto dlouhou topnou sezónou nikdo nepočítal. Zásoby dřeva, které na zimu míváme, už se dost tenčí a tak musíme řešit, čím topit. Nové dřevo nestihne vyschnout, je vlhké či mokré. Špatně hoří, hodně kouří, zanáší kouřovod a než se dočkáme klidného posezení u krbu, pořádně nás potrápí. Ideální řešení pro krbová kamna i krby jsou dřevěné brikety, které mají vysokou výhřevnost a dlouhou výdrž. Nemusíme tak stále chodit přikládat a můžeme si užít kouzelné atmosféry a tepla, i když venku zrovna prší a je tam nevlídno.

Teplo i přes noc

Vytápět celý dům se nám už často nechce a tak i jen lehké zavlažení krbem může zlepšit náš pocit komfortu. Dřevěné brikety se lisují z čerstvých pilin a štěpků, při jejich výrobě se nepoužívají žádné chemické přísady, lepidla nebo pojiva. Suché piliny se pod vysokým tlakem slisují do požadovaného tvaru a díky tomu mají dřevní brikety nízkou vlhkost a vysokou výhřevnost. Abychom si mohli teplo užít i v noci a nemuseli si nastavovat budík na přikládání, vhodnou volnou jsou noční brikety. Ty se vyrábí lisováním z čištěné kůry, mají minimální podíl dřeva a vydrží hořet 10 – 16 hodin, což nám poskytne dostatečně dlouhou dobu na klidný spánek.

Dřevěné brikety se dobře skladují, nemusíme je přerovnávat ani vysušovat jako dřevo a ani se předem nemusí řezat nebo sekat. Jednoduše je vyndáme z obalu a hned můžeme použít. Jsou tak pohodlným řešením, jak si vychutnat posezení u krbu téměř bez práce.

3 KOMENTÁŘE

  1. No koukám že dnes už tak moc dřevostavby roubenky nefrčí jako dříve, že? To se dříve totiž mnohem více stavělo ze dřeva. Dnes mně přijde že na to lidé buď nemají peníze a nebo není plno šikovných řemeslníků kteří by to za nás postavili. To je velká škoda.

  2. Hele určitě bych si dnes do RD koupila i nějaký krb který vyhřeje místnosti. A k tomu aby se mi to trochu líbilo bych zvolila krbové obestavby. Jsem dnes hodně založená na interiér, a tak se chci více soustředit na komplexní řešení, ale tomu jistě rozumíte. Nevíte někdo o nějakém dobré instalatérovi v okolí Zruče?

  3. Tak tohle je ale opravdu super. Já se jenom divím, že některé domácnosti stále nepřišly na to, že designové krby ozvláštní ten domov více neže třeba kdejaké tapety, které se podle některých bytových odborníků opět vrací na CZ/SK scénu. Je potřeba lidi stále vzdělávat o nových trendech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno