Letošní léto nám sluníčka a teplých dní ještě moc nedopřálo, zato propršených a chladných večerů je opravdu hodně. U kamen a krbů je teplo, jen musí být co do nich dát.

Čím zatopit?

Milovníci tepla se z prodlouženého jara jistě radují, protože mají důvod se ohřát u krbu. Většinou ale všechny trápí stejný problém, protože s takto dlouhou topnou sezónou nikdo nepočítal. Zásoby dřeva, které na zimu míváme, už se dost tenčí a tak musíme řešit, čím topit. Nové dřevo nestihne vyschnout, je vlhké či mokré. Špatně hoří, hodně kouří, zanáší kouřovod a než se dočkáme klidného posezení u krbu, pořádně nás potrápí. Ideální řešení pro krbová kamna i krby jsou dřevěné brikety, které mají vysokou výhřevnost a dlouhou výdrž. Nemusíme tak stále chodit přikládat a můžeme si užít kouzelné atmosféry a tepla, i když venku zrovna prší a je tam nevlídno.

Teplo i přes noc

Vytápět celý dům se nám už často nechce a tak i jen lehké zavlažení krbem může zlepšit náš pocit komfortu. Dřevěné brikety se lisují z čerstvých pilin a štěpků, při jejich výrobě se nepoužívají žádné chemické přísady, lepidla nebo pojiva. Suché piliny se pod vysokým tlakem slisují do požadovaného tvaru a díky tomu mají dřevní brikety nízkou vlhkost a vysokou výhřevnost. Abychom si mohli teplo užít i v noci a nemuseli si nastavovat budík na přikládání, vhodnou volnou jsou noční brikety. Ty se vyrábí lisováním z čištěné kůry, mají minimální podíl dřeva a vydrží hořet 10 – 16 hodin, což nám poskytne dostatečně dlouhou dobu na klidný spánek.

Dřevěné brikety se dobře skladují, nemusíme je přerovnávat ani vysušovat jako dřevo a ani se předem nemusí řezat nebo sekat. Jednoduše je vyndáme z obalu a hned můžeme použít. Jsou tak pohodlným řešením, jak si vychutnat posezení u krbu téměř bez práce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno