Krátké zimní dny a dlouhé večery nejsou příznivé pro osamocené seniory. Omezený přísun denního světla a nepříznivé klimatické podmínky velmi negativně ovlivňují hodnotu života a u většiny seniorů mají limitující charakter. Člověk pokročilého věku má strach, aby neuklouzl na namrzajícím chodníku, aby neztratil orientaci za hustého deště nebo sněžení a v neposlední řadě nebývají příjemné ani depresivní splíny, které se mohou vzhledem k období objevit. Dá se tomu předejít.

Řešením pro každou situaci je Anděl na drátě. Jedná se o službu, která prodlouží seniorům aktivní, samostatný a plnohodnotný život v pohodlí domova. Její podstata spočívá v dohledové a tísňové lince, která je k dispozici nonstop 24 hodin denně 365 dní v roce. Stačí mít při sobě chytré tlačítko, po jehož zmáčknutí se ozve hlas operátora, který je připraven řešit každý, byť i sebemenší problém.

 

Operátor si ví vždy rady

Operátor na lince reaguje na jakýkoliv požadavek, vyhodnotí každou situaci a adekvátně pomůže i v takových případech, jako jsou kolapsy, nevolnosti, pády nebo nečekané zdravotní indispozice. Dokáže zachránit život v okamžiku, kdy senior není schopen se dovolat pomoci. Andělské zařízení je natolik chytré, že umí samo od sebe zjistit, když senior upadne a zůstane bezvládně ležet. Přístroj dokáže detekovat nehybnost a vyslat signál S.O.S. Souběh okolností, které přivolají nezbytnou pomoc, na sebe nenechá dlouho čekat. Operátoři jsou vyškoleni a kvalifikovaní, jak akutně zasáhnout a zůstávají se seniorem v on-line spojení, dokud se situace nevyřeší.

Být pod ochranou andělů je nejlepším rozhodnutím, které může člověk ve věku 65+ pro svůj klid a bezpečí udělat. Hodinky s S.O.S. tlačítkem jsou určeny pro všechny, co potřebují mít pomoc stále nablízku. Může se jednat o vaše rodiče či prarodiče, samostatně žijícího seniora, či kohokoli jiného, kdo má nějaké zásadní zdravotní omezení, či chronické zdravotní obtíže, jako kardiovaskulární onemocnění, sníženou pohyblivost, diabetes, problémy se srážlivostí krve a podobně.

 

Zařízení lokalizuje polohu i nehybnost

Hodinky s GSM – GPS lokátorem, jejichž hlavní součástí je S.O.S. tlačítko, se velmi dobře osvědčily i u lidí, kteří se vrátili do domácí péče z nemocnice a rovněž u lidí, kteří se cítí ohroženi ve svém bezpečí. Například v případě nebezpečí okradení nebo přepadení třetí osobou. Po stisknutí tlačítka operátor okamžitě vyhodnotí vzniklou situaci a aktivuje složky integrovaného systému.  Současně může informovat členy rodiny, sousedy či přátele.

Tísňová péče Anděl na drátě je sociální služba registrovaná dle §41 zákona č.108/2006 a má pověření Ministerstva práce a sociálních věcí (dále jen MPSV) k zajištění dostupnosti poskytování služeb zařazením mezi veřejně podporované sociální služby v obecném hospodářském zájmu.

Za službu klient platí tzv. přímou platbu, nebo také povinnou minimální účast ve výši 380 Kč měsíčně. Zbylé náklady jsou financována dílem jako vyrovnávací platba od MPSV a dílem (cca 20% ) formou sponzorských darů a příspěvku od soukromých právnických i fyzických osob.

Nyní je možnost vyzkoušení služby, včetně SOS zařízení na 2 měsíce ZDARMA. Teprve po ověření, že seniorům zařízení i služba vyhovuje, mohou ve využívání těchto služeb pokračovat a zařízení si následně zakoupit nebo pronajmout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno