Ashwagandha je bylina tradičně používaná v ajurvédské medicíně kvůli svým léčebným účinkům na lidské tělo a mysl. Konzumován je především její kořen, který je však v čerstvé podobě nedostatkovým zbožím v rámci České republiky, dostupný je však jeho extrakt, který je nejčastěji obsažen v tinkturách, prášku, tabletách nebo kapslích.

Extrakt z kořene Ashwagandhy využijete v kuchyni

Z hlediska kuchyně je ashwagandha obvykle konzumována ve formě prášku, který se může přidávat do různých jídel a nápojů.

Zde je několik nápadů, jak lze ashwagandhu použít v kuchyni:

  • Ashwagandhu lze přidat do smoothie nebo koktejlu, aby se zvýšila jeho léčivá hodnota a uklidňující účinky.
  • Ashwagandhu můžete přidat do horkého mléka nebo rostlinného mléka, abyste vytvořili tradiční ajurvédský nápoj známý jako ashwagandha latte.
  • Ashwagandha prášek lze přidat do domácích sušenek nebo energetických kuliček pro zvýšení jejich výživové hodnoty.
  • Ashwagandha může být použita jako koření v různých jídlech, například v kari, polévkách a omáčkách.
  • Ashwagandha může být použita k dochucení rýžových pokrmů, jako jsou pilafy nebo risotta.

Při použití ashwagandhy v kuchyni je důležité mít na paměti, že její chuť může být poněkud trpká a silná. Doporučuje se začít s menšími dávkami a postupně ji zvyšovat, dokud nedosáhnete požadované úrovně. Je také důležité dbát na správnou kvalitu a čistotu Ashwagandhy a získávat ji od důvěryhodných zdrojů.

Ashwagandha jako doplněk stravy

V případě, že by vás trpká chuť extraktu kořene odrazovala, zařaďte Ashwagandhu do jídelníčku prostřednictvím doplňku stravy Ashwagandha 800 mg, který je dostupný v internetovém obchodě Herbs Energy. Pravidelným užíváním dostáhnete lepšího vyrovnávání se se stresovými situacemi, bude se vám lépe usínat a váš spánek bude kvalitnější. V neposlední řadě pozitivně ovlivníte imunitní systém a tím i celkové fungování organizmu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno