Koupě nového vozu je vždy lehce stresující proces. Zvláště pak jedná-li se o neznámý autobazar. Tyto subjekty ale mají naopak jiné pozitiva. Ty nyní nechme stranou. V dnešním článku nás zajímá, jak vybrat ten správný autobazar, se kterým nebudou žádné problémy.

 

Možné problémy

Všichni jsme jistě zaznamenali případy, kdy měl zákazník s autobazarem velký problém. V médiích se dokonce objevila svědectví o podvodech nebo stáčeních tachometrů. Už jenom kvůli tomu si pořádně vyberte, kam dáte své peníze. Základem je vědět, zda vybraný vůz stále ještě vlastní fyzická osoba. Pokud ne, je to v pořádku. V opačném případě mohou být problémy například s reklamací. Všichni víme, jak je nepříjemné kontaktovat někoho s žádostí o navrácení peněz (a v případě automobilu peněz nemalých). V nejhorším případě může fyzická osoba na vaši žádost nereagovat.

Vybraný autobazar si také projeďte v obchodním rejstříku. Vyčtete tam mnohé. Varováním je například časté střídání majitelů. To značí nestabilitu a velkou nespolehlivost v komunikaci.

 

Hodnocení

Rozhodně si také zjistěte, zda má subjekt všechna oprávnění a také osvědčení. Ocenění za poskytnuté služby jsou pak velkým bonusem. Doporučujeme si vzít na prohlídku vozu vlastního mechanika nebo třetí osobu, která vozům rozumí. To by mělo být vždy povoleno.

Nebojte se také dát na své známé, hodnocení na sociálních sítích (nejčastěji Facebook) nebo různá diskuzní fóra.

Více o autobazaru, ojetých vozech a dalších službách najdete na https://www.auto-vyhybka.cz/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno