Zabavit dítě v nevlídném počasí, kdy často není možné trávit více času venku, se může zdát mnohým rodičům jako přímo nadlidský úkol. Potomci se v bytě nudí a vymýšlí nejrůznější rošťárny, kterými by si zpestřily den. Nemusíte však děti posadit k počítači nebo před televizi, abyste je dokázali zabavit mezi čtyřmi zdmi.

 

Žádná nuda ani doma

Panenky, pejsky, míčky či deskové hry. To vše děti může zabavit na dlouhé hodiny. Co ale může být ještě lepší a je mezi dětmi ještě oblíbenější? To, když se děti cítí jako dospělí. Mnoho her spočívá v tom, že dělají to, co dospělí – hrají si na rodiče – na maminku a tatínka, hrají si na různá povolání a milují pocit, že jsou jako dospělí.

Mnoho holčiček i kluků se motá při vaření a chtějí pomáhat. Pusťte je tedy do kuchyně a upečte třeba společně nedělní bábovku nebo připravte zdravou večeři. Na vrchol blaha je jistě dostanete, když jim pořídíte jejich vlastní dětskou kuchyňku, kde budou samy svými pány a ne „jen pomocníky“. Tady pak mohou rozvíjet svou fantazii při tvoření nejrůznějších receptů a proměnit se v šéfkuchaře, kteří rádi připraví občerstvení pro celou rodinu i svoje kamarády. Kuchyňka pro děti zabaví vaše ratolesti, ať už budou ve skupince dětských návštěvníků holky nebo kluci. Koneckonců mistrů šéfkuchařů je všude kolem spousta, i děti ví, že vaření již dávno není pouze výsadou žen.

Pokud však už máte doma malého opraváře tělem i duší, pořiďte svému kutilovi vlastní dětskou dílnou, která je od té opravdové skoro k nerozeznání. Pokud se role otočí, a vaše dítko bude ten hlavní pan opravář a vy jeho pomocník, bude jistě štěstím bez sebe. Přece jen pocit důležitosti je u každého dítěte velice významným faktorem, který se odráží  na vývoji osobnosti.

Zabavte vaše nejmilejší andílky kreativně jak venku, tak i mezi čtyřmi stěnami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno