Udělat si řidičský průkaz v Praze přináší několik výhod. Kromě toho, že si tu mnohem lépe než jinde v republice osvojíte řízení a naučíte se zvládat stresové situace, mezi ně patří i širší nabídka služeb. Oproti malému městu, kde obvykle působí pouze jedna nebo dvě autoškoly, si v hlavním městě můžete vybrat z nepřeberného množství autoškol. Tu nejvhodnější si tak můžete zvolit například podle toho, jak daleko se nachází od vašeho bydliště, v jakých časech je možno chodit na hodiny teorie nebo jaká je cena celého kurzu.

bozp1_b

Na co si dát pozor

Tato kritéria ale nejsou vše a autoškolu byste měli hledat skutečně pozorně – ať už si chcete udělat řidičský průkaz na automobil, motorku nebo třeba na traktor. Kromě ceny byste se měli pečlivě podívat i na to, jaké služby vámi zvolená autoškola nabízí a co se před tím, než získáte řidičský průkaz, skutečně naučíte. Ve chvíli, kdy absolvujete závěrečné testy, byste se totiž měli cítit za volantem jistě. Stejně tak byste už měli být seznámeni se všemi možnými situacemi, s nimiž se na silnici můžete setkat.

bozp2_a

Důležitý je i instruktor

K tomu vám mohou pomoci doplňkové výukové materiály a dostatek příležitostí vyzkoušet si vše „nanečisto. Důležití jsou samozřejmě i instruktoři, kteří mají s výukou zkušenost a kteří vás neznervózní, pokud vám něco nebude jasné. Rozhodně je tedy lepší dojíždět kvůli kurzům do jiné části Prahy, než se učit řídit automobil s neochotným vyučujícím. Nezapomeňte na to, že platíte hlavně za to, abyste se něco naučili a byli po získání řidičského průkazu schopni bezpečně a zároveň sebevědomě řídit. Podobných zásad by se měli držet i všichni, kteří již delší dobu neřídili a nyní chtějí absolvovat kondiční jízdy.

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno