Vánoce všichni milujeme, příjemná rodinná atmosféra, společná večeře, byt provoněný stromečkem a svíčkami. Co ale předchází našim svátkům klidu a míru? Šílené pobíhání po obchodech, snaha nakoupit ty nejlepší dary, někteří se dokonce uchylují k dluhům. Přitom nejlepší dárky jsou ty od srdce, zkuste letos vymyslet osobní dárečky, které udělají radost a nestojí jmění.

Nebojte se dárky sami vyrobit

Možná vám to zní jako dárek od žáka první třídy, ale není tomu tak, na internetu naleznete řadu chytrých rad, jak poměrně snadno vytvořit zajímavé věci. Dárek vyrobený vlastníma rukama je daleko osobnější a udělá vašim blízkým větší radost.

Fotky, fotky a zase fotky

Fotky jsou oblíbeným dárkem již dlouho. Mnoho příbuzných daruje svým babičkám a rodičům pěkné fotky, které nasbíraly během roku. Zkuste letos být trochu originálnější a nechte vaše fotografie natisknout na hrnek, tričko nebo jiný předmět. Oblíbený je také fotokalendář.

Fotokalednář je elegantní dárek, který je nejen stylovým doplňkem v domácnosti, ale v každém měsíci váš rodinný příslušník uvidí další fotografii a vy máte jasný dárek i na příští rok. Přeci nebude váš blízký bez kalendáře.

Další alternativou je vytvoření společného alba, věnujte svému partnerovi či rodiči ručně vyrobené album. Kupte si blok v pevné vazbě a vložte do něj vaše fotografie, lístky z kulturních akcí, přijdete popisky a malůvky. Štědrý den si pak zpříjemníte společnými vzpomínkami.

Poslouchejte své blízké

Každý mluví o věcech a akcích, které by se mu líbily, proto naslouchejte lidem ve vašem okolí a zapisujte si, co zmíní. Jedinci často touží po naprostých drobnostech, ale sami si je nekoupí, s trochou pozornosti dokážete koupit nejlepší dar, jaký si ten druhý může přát.

Darujte gesto

Máte s vašim partnerem nějaký problém? Například vadí mu, že neuklízíte? Vytvořte mu kartičky, na kterých bude napsáno vše, co děláte špatně a jak to hodláte napravit. Nebo naopak vyrobte kartičky s důvody, proč svého partnera milujete a za co mu jste vděční.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno