Plísně v rodinných domech či na chatách dokážou napáchat opravdu velké škody nejen na majetku, ale zejména na zdraví. Rosící se okna či dokonce zatuchlý zápach je předzvěstí velkého problému, který může mít za následek nejen shnilou úrodu ovoce nebo zeleniny, či zaplesnivělé rohy za nábytkem a zatuchlý zápach, ale může být původcem také nejrůznějších zdravotních neduhů jako jsou alergie, dýchací obtíže, vyrážky, nevolnost atd.

Plísním se dobře daří tam, kde se vyskytuje navýšená vlhkost. Ta je živnou půdou pro jejich abnormální růst. Proto jsou pro jejich život ideální místa, jako je koupelna, sklep, i garáž, dílna nebo déle nevětraná chaloupka. Zde mají plísně ideální podmínky pro svůj pozvolný vývoj. Často je pak nalézáme v rozích, za nábytkem, na stěnách, pod umyvadlem nebo dokonce i za vanou. Déle nevětraná dílna nebo chata, kam jezdíte jednou za týden na víkend, jsou také pak ohroženy. Situace nám zde nedovoluje často a opakovaně větrat a tak se vlhkost drží v interiérech a podporuje růst plísní.

Jak se proti tomu bránit?

Když plíseň vznikla, je třeba ji nejdříve zneškodnit. Vhodným pomocníkem je např. sprej Ceresit STOP PLÍSNI, který jednoduše nanesete na zaplísněnou plochu a necháte chvíli působit, následně pouze opláchnete. Sprej čistí a také dezinfikuje v jednom kroku, místo zbaví nejen plísní, ale také nežádoucích bakterií.

Když máte v koupelně začernalé spáry mezi dlaždicemi nebo okolo vany či sprchového koutu, nemusíte vždy zneškodňovat starší silikon, abyste se plísně zbavili. Stačí použít Ceresit RE-NEW. Tento unikátní silikon obnovuje jedním tahem celou spáru a rozzáří ji do bělostí. Díky revolučnímu složení pomáhá zamezit růstu bakterií pod nanesenou vrstvou. Navíc působí i preventivně a zamezuje jejich vzniku v delším trvání.

Když se takto zbavíte plísní, je důležité udržet vlhkost na ideální úrovni, aby se plísně dále nerozvíjely.

S tím vám pdokáže napomoci pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°. Tento pohlcovač vlhkosti pracuje na opravdu jednoduché bázi speciálních tablet, které díky otvoru a speciálnímu tvaru přístroje pohlcují nemalé množství vlhkosti ze vzduchu a sráží ji v tekutinu.

Kvalita a rychlost účinku je zaručena kombinací originálního Ceresit systému a skvělé Ceresit tablety, které fungují jako celek. Tak, jak tableta nasává vlhkost, pozvolna se rozpouští. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a její hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit další tabletu.

Ceresit STOP VLHKOSTI vám napomáhá udržet zdravější klimatické prostředí v domě či na chatě.

www.stop-vlhkosti.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno