Cílem tohoto projektu iniciovaného radnicí Prahy 7 je položit důraz na jeden z nejdůležitějších aspektů dobře fungující společnosti – poskytnutí smysluplné práce těm, kteří ji skutečně potřebují. Naše okolí se bez podání pomocné ruky zkrátka neobejde, jinak bychom se brzy topili ve špíně. A právě proto nastupují městští uklízeči. V Praze 7 poskytli tato místa potřebným, kteří se nacházejí v tíživé finanční situaci, ale nechtějí spadnout až na samé dno. Dobrovolně se tedy zapojují do úklidu městského obvodu, i když jejich každodenní povinnosti nejdou zrovna snadné. To se ale díky firmě Kärcher nyní trochu zlepší.

predani-karcher_praha-7-starosta-cizinsky_karcher-pani-skutilova_outdoor

„Jsou mezi nimi klienti úřadu práce, lidé z ubytoven či kupříkladu osoby po výkonu trestu – ti všichni dlouhodobě jen velmi obtížně shánějí zaměstnání, z čehož plyne riziko prohlubování jejich životní krize. Řekli jsme si, že nejlepší způsob, jak těmto lidem pomoct, je dát jim práci. Pokud o tuto pomoc stojí, dostanou šanci znovu se postavit na nohy,“ uvádí k projektu Prahy 7 její starosta Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Ve společnosti Kärcher vědí, že použivání ručních zametacích strojů je mnohem rychlejší a jednodušší než běžný úklid s koštětem. Proto se rozhodla dodat do ulic městského obvodu Prahy 7 pět zametacích strojů s ručním vedením, díky kterým bude práce uklízečů rychlejší a efektivnější. Ruční vedení moderních uklízecích strojů Kärcher se uplatní zejména v místech, kde není možné použít běžně dostupnou těžkou techniku – například na nově orpavených chodnících.

uklid_chodniku_upravene_14122016_4

„Všimli jsme si tohoto projektu a hned jsme se rozhodli jej podpořit. Nejenže přinese čistší chodníky, ale pomůže i lidem, kteří se rozhodli vzít svůj život konečně do svých rukou. Zaslouží si proto nejen náš respekt a uznání, ale i něco, co zefektivní a ulehčí jejich práci. Nové čisticí stroje Kärcher jsou určené pro jednoduché čištění ulic a chodníků. Úklid je díky nim až šestkrát rychlejší a bez zbytečného víření prachu,“ říká Milada Skutilová – jednatelka společnosti Kärcher v České republice, jež městskému obvodu Praha 7 ručně vedené moderní zametací stroje v předvánočním čase věnovala.

uklid_chodniku_upravene_14122016_3

O co jde v projektu Prahy 7?

Zmíněný systém úklidu chodníků odstartoval v jarních měsících tohoto roku. Jednoduchá myšlenka projektu staví na premise, která říká, že pokud běžní lidé znají uklízeče své ulice, který se stará o její každodenní čistotu, nebudou mít tendenci mu zbytečně přidělávat práci. Z tohoto důvodu má každá lokalita Prahy 7 přiděleného stálého pracovníka, kterému v případě potřeby pomáhají brigádníci.

Chodníky jsou denně čištěny ve dvou fázích – tam, kde je to potřeba dokonce třikrát. Radnice Prahy 7 k tomuto účelu zaměstnává 14 stálých pracovníků.

praha-7_karcher_starosta-cizinsky_karcher-jednatelka-pani-skutilova

„Zametání ulic je náročné a vyčerpávající. Vítáme proto jakoukoli pomoc, která našim uklízečům jejich práci usnadní. Chtěl bych poděkovat společnosti Kärcher za jejich štědrý dar,“ dodává starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Firma Kärcher tak všem lidem ukazuje, že i v předvánočním shonu je možné a dobré najít si trochu času a podpořit dobrou věc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno