Bydlení na samotě, odkud je všechno blízko

Ničím nerušený ranní zpěv ptáků a nádherné výhledy do svěží zeleně s úchvatnými západy slunce – něco takového se skrývá pod představou romantického bydlení v horských vesničkách, které si dodnes tak idealizujeme. V blízkosti Černého Dolu přesně takové najdeme. Chalupa Roubalka stojí v půvabné polosamotě, ale je snadno přístupná autem v jakémkoliv ročním období, takže se už za pět minut ocitnete zpátky v civilizaci.

Proč ale spěchat, když se pro vás za jejími roubenými zdmi otevírá nový svět? Historický vzhled celého objektu není jen laciným pozlátkem. Uvnitř najdete tři čtyřlůžkové apartmány vybavené věrnými replikami historického nábytku z Podkrkonoší. Nechybí kachlová kamna, pivo čepované přímo z pípy ale ani oblíbená a veskrze moderní vířivka a wi-fi připojení k internetu. Venkovní zábavu pak oživí vyhřívaný bazén a blízký horský potůček, který po celý den příjemně šumí.

 _mg_9849_large

Výlety v okolí Černého Dolu

Jedinečné ubytování, které nabízí chalupa Roubalka, se bezpochyby stane cenným základem nezapomenutelné letní nebo podzimní dovolené. Ale výlety po okolí vás lépe přiblíží k tzv. aktivnímu odpočinku, které dovolí relaxovat nejenom tělu ale i mysli.

Určitě byste neměli vynechat nákladní lanovku, která míří z Černého Dolu do nedalekých Kunčic nad Labem. Jde o největší lanovku tohoto typu ve střední Evropě, která je dodnes plně funkční. Za návštěvu stojí i blízký Františkánský klášter s expozicích unikátních antických soch nebo zvonkohra v Dolním Dvoře. Milovníci piva by určitě neměli vynechat nově zrekonstruovanou Pivní stezku, která kromě spousty zajímavostí o vaření pravého krkonošského piva zprostředkuje i jedny z nejkrásnějších výhledů na Krkonoše vůbec.  

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno