Jestliže se chystáte na cestu za hranice České republiky, vždy si s sebou musíte „zabalit“ i cestovní pojištění. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Nemusí to být ani vaší vinou a místo na pláži skončíte v nemocnici. Léčba i ošetření může v zahraničí stát i miliony korun, což by vám následně mohlo způsobit velké potíže. Pokud si sjednáte cestovní pojištění, získáte jistotu, že náklady uhradí pojišťovna. Poradíme vám, na co vše si musíte dát při sjednávání pojištění pozor, a prozradíme, kde ho koupíte za nejlepší cenu.

 

Výše limitů a vaše činnost

V každém případě je nezbytně nutné, aby cestovní pojištění odpovídalo povaze cesty. Jeho podmínky musí odpovídat místu i činnostem, které budete vykonávat. Důležité je například připojištění pro sport apod. Nebojte se, i pro extrémní sporty nabízejí některé pojišťovny velmi výhodné sazby pro cestovní pojištění.

zenusky.cz_online_ergo_cz_01

U pojistky musíte sledovat výši limitů. Je to maximální suma, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Vyšší limit je lepší. Pokud budete cestovat na delší trasu a víte, že budete hodně manipulovat se zavazadly, zaplaťte si navíc i pojištění zavazadel. To vás ochrání v případě jejich poškození, zpoždění i ztráty. Určitě se vyplatí také pojištění proti úrazu (a to i v případě, že máte běžnou úrazovou pojistku) a chybět by nemělo ani pojištění odpovědnosti. To pro případ, když byste způsobili někomu jinému škodu na zdraví či na majetku. Pokud chcete vědět, kolik pro vaši cestu zaplatíte – spočítejte si cestovní pojištění online.

zenusky.cz_online_ergo_cz_02

Kde opravdu výhodně?

V České republice je možné vybírat z nabídek několika pojišťoven. Ceny se mohou i o stovky korun, takže se určitě pečlivější výběr vyplatí. Měli byste vědět, že je výhodnější si sjednat cestovní pojištění online, a to z hlediska ceny i času. Do online formulářů stačí zadat jen několik základních údajů, takže máte za chvilku hotovo a nemusíte nikam chodit. Výhodné je, že pojištění můžete uzavřít třeba i několik hodin před cestou. Platné je ale až ve chvíli, kdy pojišťovně zaplatíte. Při online sjednání dostanete u mnoha pojišťoven i slevy či jiné bonusy.

Ještě váháte, zda si pojištění uzavřít?

Přečtete si tento článek a zjistíte, proč rozhodně ANO!

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno