Teplé letní počasí o sobě dává zatím vědět jen sporadicky, ale zanedlouho už přijdou dny, kdy budeme v domácnosti vyhledávat chladný kout na ochlazení. Bohužel v mnoha případech, zejména pak u starších rodinných domů, žádný takový kout nenajdeme. Domy se přehřívají a teploty uvnitř jsou srovnatelné s těmi venku, takže ani otevřená okna dokořán nic nevyřeší. Pokud se tento problém týká i vás, máte nejvyšší čas najít správné řešení této situace.

Důležité je znát příčinu a hlavní problém

Ještě dříve, než začnete realizovat ukvapená řešení, která vás mohou finančně zatížit, je vhodné nejprve prozkoumat celou situaci a zjistit hlavní problém a příčiny přehřívání interiéru. hlavní příčina je zcela logická – slunce, které se opírá do domu. Nejvíce tedy do samotné střechy. Ať už je střecha tvořená betonovými taškami, plechem, lepenkou nebo šindelem, rozpaluje se do vysokých teplot. Automaticky tedy dochází k nashromažďování horka pod střechou a horko pak postupuje do celého domu.

 sweetloft_po

Zabránit teplu v prostupu do domu

Pokud máte v rodinném domě nevyužívanou půdu, teplo na ní nikomu nevadí, ale je potřeba zajistit, aby nepostupovalo dále. V takovém případě je ideální volbou zateplení stropů a půd. A rozhodně se nemusí jednat o žádný velký zásah složitou stavební úpravu. Existují technologie, díky kterým je střecha zateplená za 3 hodiny, bez nepořádku a bez hluku. A rozhodně se nejedná o žádné provizorní řešení, ale o vysoce účinnou technologii.

Specialistou na tento druh zateplení i IP Izolace Polná

Specializovanou společností na tento druh zateplení je společnost IP Izolace Polná. Ta pro zateplování stropů a podlah na půdě využívá vysoce kvalitní foukanou minerální izolaci Magmarelax. Aplikaci provádí zkušený pracovník a zajistí rovnoměrné rozložení po celé ploše. Samotná izolace patří mezi nejvyvinutější nejen u nás, ale celosvětově. Izolační účinky jsou vysoké a to nejen v létě, kdy brání pronikání tepla do interiéru, ale také v zimě, kdy brání únikům tepla ven. Výrazně tedy snižuje výdaje za vytápění.

Detailní informace o materiálu a možnostech najdete na www.magmarelax.cz.ofoukanychmineralech

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno