Karl Lagerfeld.

Pojem.

Kreativní ředitel značky Chanel se  pro letošní podzimní kolekci rozhodl  načerpat inspiraci  ze  stylu  francouzského vizionářského architekta Le Corbusiera. Na všech podelech je proto promítnut  jeho ostře geometrický styl, který je spojen s barokními prvky.

Avšak Karl Lagerfeld se k nové Chanel kolekci vyjádřil následovně : ,,  Není to couture v pravém slova smyslu. Modely jsou spíše lisované než šité, přesto si však uchovávají punc luxusu, kvality a jedinečnosti. Čisté a ostré linie jsou narušovány zlatými orientálními výšivkami a oblými až barokními tvary sukní i rukávů. Tradiční dlouhé sukně střídají krátké varianty nebo ještě častěji kalhoty.”

Důležitou roli zde hraje hlavně materiálové složení. Kromě tak už tradiční krajky se nejspíše  na základě Le Corbusierova betonu rozhodl Karl Lagerfeld použít např. silikon či keramiku, z které  je převážně vytvořena pestrá mozaika na předních částech kabátů, ale také na nohavicích nebo kapsách kalhot v kolekci.

Základní barvou podzimní kolekce je bílá. Objevují se ale i další neutrální odstíny, zlatá, červená a modrá, které jsou hitem pro letošní podzim.

Další podzimní novinkou představenou byla nebo spíše je nová řada brýlí. Tváří kampaně je Charlotte Free. Známá především svou růžovou barvou vlasů. Kolekci s ní  nafotil Karl Lagerfeld. Charlotte má na sobě, kromě kousků z nové řady brýlí určené pro období Podzim/Zima 2014/15, růžový model od Chanelu a na některých snímcích je naaranžován i typický tvíd.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno