Průměrný muž zažije za svůj život asi 7200 ejakulací, přičemž plných 2000 z toho je při masturbaci. Vždyť i někteří rodiče stále straší své děti, že jim při tom upadne penis. Rozhodně není důvod dělat z toho takovou vědu. A jak praví jedna známá hláška, každý někdy v životě onanoval, a kdo tvrdí, že ne, ten to dělá dodnes.

Prevence rakoviny

Muži kteří mají ejakulaci alespoň pětkrát do týdne, se o třetinu snížilo riziko vzniku rakoviny prostaty. Důvodem je, že při “vrcholu” se z těla vyplavují toxiny, které by se jinak ukládaly v pohlavních žlázách.

Zánět prostaty

Sebeuspokojováním se z těla vylučuje sekret mužských pohlavních žláz. Když má muž delší pohlavní abstinenci, tento sekret ve žlázách, například v prostatě, stagnuje, zahušťuje se a může ucpávat vývody žlázek a způsobit otok prostaty. Mužům, kteří mají chronické záněty, se naopak tento druh rozkoše přímo doporučuje, obzvlášť pokud nemají pravidelný sex.

Větší výdrž

Pravidelný trénink přináší své ovoce. A je tomu tak i při sebeuspokojování. Pokud muži častěji masturbují, většinou si sami při vzrušování dělají pauzy, aby vydrželi co nejdéle a dosáhli většího orgasmu. Proto bychom měly být trpělivé, díky tomu vydrží déle i při společném milování.

Lék proti bolesti

Při orgasmu se z těla vyplavují hormony, které dokonce zvládnou tlumit bolest. Už asi chápete, proč se muži večer nevymlouvají, že je bolí hlava tak jako nás.

Léčba deprese

Další výhodou je léčba deprese. Při masturbaci se totižvyplavují endorfiny čili hormony štěstí a pohody.

Také se uvolňují neurochemikálie jako dopamin a oxytocin. Postarají se o spokojenost a dobrou náladu. Někteří lidé mohou být na orgasmu dokonce závislí. V případě, že se vám zdá partner bez nálady, dopřejte mu chvilku soukromí, jistě bude spokojenější.

Zbavte se rýmy

Orgasmus a ejakulace spouští v těle fyziologické reakce, které vedou k uvolnění nosu při rýmě. A co je nejhorší smrtelnou nemocí u mužů? Rýmička!

Cukrovka

Jsou tu i takové studie, které potvrzují, že onanie je prevencí proti cukrovce 2. typu. Muži, kteří se oddávají radovánkám, snižují riziko onemocnění touto civilizační chorobou.

Posilujte svaly

Nejen u žen, ale také mužům pomáhá masturbace k posilování svalů a zabraňuje předčasné ejakulaci. Budete-li pilní i v pokročilejším věku, inkontinence vám nehrozí.

Nespavost

Hlavním důvodem, proč se pořádně nevyspíme, bývá stres, kterému se denně vystavujeme. Není se čemu divit, že nejsme večer schopní vypnout a bez problémů usnout. I na to funguje masturbace. Pokud nemáte partnerku, která by vám od “tlaku” pomohla, dopřejte si orgasmus ve vlastní režii. Stres zmizí za několik okamžiků, vy spokojeně usnete a ráno se budete cítit jako znovuzrození.

Pevná imunita

“Ejakulace zvyšuje hladinu hormonu kortizolu,” potvrzuje Jennifer Landa, M. D., specialistka na hormonální terapii. Kortizol posiluje a udržuje vaši imunitu v dobrém stavu.

Větší plodnost

Odborníci se shodují, že při masturbaci se orgán lépe prokrvuje a získává lepší kondici. Navíc se zkvalitní i spermie. Pokud tedy máte problém s početím svého potomka, budete muset vzít iniciativu do “vlastních rukou”.

Bez nevěry

A proč mužům ještě dopřát sebeuspokojování? Jedním z důvodů je také to, že mají dostatek rozkoše a vůbec nemají potřebu být nevěrní. Asi byste měly být v pozoru, pokud váš partner tráví více času na internetu a sleduje porno, ale v zásadě se nic hrozného neděje. Pořád to není sekretářka, která se vám uvelebila ve vaší ložnici.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno