Potřebujete dobře vypadat? Nejenom proto, aby se za vámi otáčeli příslušníci opačného pohlaví, ale hlavně proto, že musíte reprezentovat? Nechte si poradit.

Říká se, že šaty dělají člověka. Něco na tomto pořekadlu rozhodně bude. Zdaleka ale nejde pouze o samotné šaty. Na celkovém dojmu se podepisuje několik faktorů, mezi které spolu s účesem, líčením, oděvem, obuví a doplňky, které máte na sobě, patří i vaše osobnost a sebevědomí, jež z vás vyzařuje. Nebo nevyzařuje.

 

Harmonická symbióza

Výsledkem by každopádně měla být harmonická symbióza. A věřte, že té nebývá snadné dosáhnout. Obzvláště, když jsme pod masivním tlakem trhu a reklamy, která se nám snaží vnutit tolik různého zboží. Modelkám na přehlídkových molech sluší, ale bude slušet i vám? Tuto odpověď nenajdete na internetu, dá vám ji jen vaše osobní stylistka.

 

Dobře se obléknout je uměním

Dobře se obléknout může být oříškem. Každý máme svůj vkus, každému se líbí něco jiného. To ale neznamená, že to bude fungovat po módní stránce. Vezměte si módní policii v různých časopisech. Ti, kteří bývají ohodnoceni těmi nejhoršími známkami, většinou tvrdí, že se jim jejich styl „líbí“. To bohužel nestačí. Módní stylisti si z nich pak utahují a jejich outfity označují titulky jako „módní peklo“. Módní stylistka pozná, že daná celebrita ve svém oblíbeném outfitu vypadá jako strašidlo. A kombinací těch správných kousků, tedy materiálů, vzorů a detailů by byla schopna danou celebritu (ale nejenom ji) pozvednout na zcela novou úroveň. Stane se z ní tak tzv. image konzultantka.

 

Zpětná reakce

Postoj, oblečení, účes, líčení, to všechno by mělo být v symbióze a podporovat vaši přirozenost. Ovšem pozor – bohužel nestačí jen postavit se před zrcadlo a konstatovat, že vám to sluší. Důležitá je zpětná reakce, tedy jestli vás, stejně jako vy sebe, vnímá i okolí. A to dokáže, mimo jiné posoudit módní poradkyně. Móda má, ač se to nemusí zdát, velkou moc. Dokáže ale i ošálit a ublížit. První dojem, na kterém má náš outfit lví podíl, vytváří předsudky a očekávání. Jakoby naznačuje, jací jsme. Je to taková slupka – to naše skutečné já se nachází až hluboko pod ní. A protože na prvním dojmu velmi záleží, měla by ta slupka jednoduše řečeno být co nejkvalitnější.

 

Ateliér stylu a krásy

Vytvořit harmonický vzhled je například mottem Ateliéru stylu a krásy Lenky Zelenohorské, která v oblasti stylingu pracuje už 16 let. Móda a práce s lidmi je pro ni ale vášní, a to se podepisuje na kvalitě její odvedené práce. Lenka se přitom nezaměřuje pouze na ženy. I z muže zkrátka dokáže udělat štramáka, za kterým se na ulici otočí každá ženská. Její služby zahrnují nezbytnou image konzultaci, při které se dozvíte, jaké barvy, střihy, materiály a doplňky sluší vaší osobnosti a postavě. Následovat bude tzv. tvorba stylu. Lenka se s vámi vydá na nákupy a doslova sestaví váš šatník.

 

Kurzy osobního stylu

Do světa módy se můžete zasvětit i na praktických kurzech osobního stylu. Na základní Průvodce stylem a módou navazuje workshop Poznej se. Obleč se, na kterém se pak naučíte sestavit si šatních svých snů. A dámy by samozřejmě měly pokračovat kurzem líčení, neb žena by měla být nejenom dobře oblečená, ale i dobře nalíčená. Lenka vám celkově pomůže s poznáním sebe sama, s definicí vašeho osobního stylu, zkrátka z vás udělá nového člověka.

 

Poradenství pro firmy

Lenka své poradenství nabízí nejenom jednotlivcům, ale i firmám. Je všeobecně známo, že investice do zaměstnanců se vždy vyplatí a dvojnásob to platí na investici do jejich vzhledu. Je prokázáno, že dobrý vzhled je základem spokojenosti člověka. A spokojení zaměstnanci jsou předpokladem prosperity firmy. A pokud vaši zaměstnanci firmu navíc reprezentují, volba by měla být jasná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno