Půlku noci se převalujete a nemůžete spát? Bolí vás záda? Po dlouhé noci spánku se necítíte dostatečně odpočatí? V tom případě byste měli zvážit, zda to, na čem spíte, negativně neovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Nezapomeňme na fakt, že člověk stráví spánkem až třetinu svého života. Vhodně zvolenými materiály ve vaší ložnici docílíte skutečně kvalitního spánku. Ten se následně pozitivně odrazí na vašem zdravotním stavu a také na vaší celkové náladě.

 

Zvolte kvalitní rošt do vaší postele

I v dnešní době stále mnoho lidí spává na nevhodných typech postelí, například na gauči či posteli bez roštu. Když však zjistíte, jak přínosné je pro vaše zdraví použití roštu v posteli, nebudete chtít měnit. Kvalitní rošt rovnoměrně rozkládá zatížení matrace. Jeho důležitou funkcí je odvádění vlhkosti a zajištění odvětrání postele. Jedině tak se vyhnete plísním a roztočům, kteří vám jistě k lepšímu spánku nepřispívají.

Na matraci záleží

Abyste se po spánku cítili svěží, je nezbytně nutné mít matraci, která vyhovuje vašim zádům. Zdravotní matrace s potřebnými atesty zajistí kvalitní spánek. Jak často si matraci kupujeme? Určitě ne moc často. Proto při jejím výběru dbejte na kvalitu zvoleného materiálu. Ideální matrace by měla být kombinací komfortu pro ležení a prodyšných materiálů. Vynikající volbou jsou matrace ze studené pěny, paměťové líné pěny a latexu.

Vhodně zvolený polštář uleví vaší krční páteři

Pokud ještě vlastníte polštář, který je tvrdý jako kámen a jeho výplň je všude, jen ne pod vaší hlavou, je čas na změnu. Skvělou novinkou jsou stále oblíbenější anatomické polštáře z líné pěny. Ty zajistí optimální oporu pro krční páteř. Příjemnou změnou ve vaší ložnici se také může stát polštář z přírodního latexu. Pokud budete vybírat polštáře z dutého vlákna, ohlídejte si, zda jsou vyrobeny z protialergických materiálů.

1 komentář

  1. Dlouho jsem přemýšlela nad koupí anatomického polštáře z paměťové pěny kvůli krční páteři. Ale když jsem viděla, kolik existuje variant a tvarů, tak jsem dost váhala, i proto, že jsem spala na břiše. Nakonec jsem koupila tu univerzální “vlnu” a ještě jsem se na ní nučila spát na zádech. Problémy s krkem zmizely. Lucka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno