Nezáleží na tom, jak drahé a kvalitní produkty k líčení používáte. Pokud s nimi neumíte zacházet a nevíte, co vám sluší, pak se jedná o naprosto zbytečnou investici. Nejen, že nepodtrhnete svoji krásu, ale navíc si ještě můžete několik let přidat. Jakých chyb se tedy vyvarovat?

Výrazné obočí

O obočí už toho bylo řečeno spousta. Všichni by tak měli vědět, že nyní vládne přirozenost a hustota.  Přesto se stále najde dost dam, které si ho trhají do úzké linky či ho naopak přehnaně zvýrazňují. Své tváři tak dávají umělý a nepřístupný výraz a ještě si navíc „zajistí“ pár let navíc. Respektujte přirozený tvar vašeho obočí, dotáhněte ho do dokonalosti za pomoci stínů či řasenek na obočí, ale nedovolte, aby upoutávalo moc pozornosti.

Linky ano, ale…

Linky sluší každému, chce to jen naučit se zacházet s oční tužkou. Zapomeňte na klasické orámování, které oko jen opticky zmenší. Linku nezkoušejte malovat ani dovnitř oka, kromě toho, že už je tento druh líčení pasé dobrých patnáct let, tak se tady navíc často rozmazává, což nevypadá zrovna atraktivně. O tom, že si tak nevědomky zvýrazňujete kruhy pod očima a vrásky ani nemluvě.

Řekněte „ne“ tmavým rtěnkám

Hodně neplechy může způsobit i rtěnka, pokud nesedí k vaší pokožce a vlasům. Pozor si musíte dát hlavně na tmavé odstíny, od bordó přes tmavě hnědou až po černou, které rty opticky zužují a navíc vám přidávají roky. Obzvlášť chladně působí v případě, že ji nešikovně zkombinujete s dalším líčením. Až si tedy příště budete pokládat otázku, jak vybrat správnou rtěnku, sáhněte po růžových či červených podtónech. S nimi neuděláte chybu, sluší totiž každému.

Řiďte se heslem, že méně znamená více

V líčení víc než kde jinde platí, že méně znamená více. S dekorativní kosmetikou to nesmíte přehánět, především pak u pudru a make-upu byste se měli držet zkrátka. Těžké nánosy totiž mohou za to, že vám okolí tipuje vyšší věk. Do popředí vystoupí všechny vrásky a pokožka vypadá nezdravě, mdle a unaveně. Tak si dejte pozor,  ať „dobré  sluhy“ neproměníte ve „zlé pány“!

9 KOMENTÁŘE

  1. Super díky za článek mám to dost podobně a někdy pro mě méně znamená více hlavně když se jedná o make-up. Mám ráda decentnější styl, i když jednou za čas na nějakou speciální událost se nechám nalíčit tady http://www.zvukobraz.cz/make-up.html u slečny kousek od Kolína a rovnou si nechám udělat i pár pěkných fotek v ateliéru. Ale jak říkám mám ráda radši decentnější make-up.

  2. Ještě jednou díky za radu, Alpine White je dobrý. I složení se mi líbí, že v něm nejsou klasické “chuťovky chemické” 🙂

  3. podle toho kde je máte, na rukou se to zakrývá hůře, na obličeji záleží no, já jsem je zkusila zredukovat octem a nic moc 😀 teď zkouším krém a trochu to světlá, ale bude to chtít ještě čas 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno