Rozdíl mezi garáží a přístřeškem pro auto jsou vrata. Bez nich nemáme uzavřený a bezpečný prostor, proto se vyplatí jejich výběru věnovat pozornost.

Vrata pro ochranu

V přístřešku sice auto schováme před deštěm, ale jiné využití většinou nenajdeme. Garáž kromě místa k parkování nabízí také ochranu před zloději a další využití. Právě garážová vrata umožňují celý prostor uzavřít a získat chráněný prostor, kde si můžeme zařídit i malou dílnu nebo ho využívat jako úložné místo na sezónní věci. A samozřejmě mít své auto v bezpečí před zloději i rozmary počasí, vysokými teplotami nebo naopak mrazem. Ráno i v zimě sednout do auta a odjet, bez nutnosti škrábat námrazu z oken a vstávat kvůli tomu dříve. Garáž je tak dílnou, skladem, parkovacím místem a často i dalším vstupem do domu, kterým si krátíme cestu ze zahrady nebo přímo z auta. O to více bychom měli dbát na bezpečná a kvalitní vrata. Moderní technologie umožňují mít vlastní design vrat. Objednat si můžete digitální tisk garážových vrat a nechat si na ně natisknout téměř cokoli chcete. Od imitace dřeva nebo betonu až po fotografie z dovolené, abstraktní vzory nebo třeba vysněný model auta.

Otevírání dovnitř

V současné době jsou nejoblíbenější garážová vrata sekční díky své jednoduché instalaci a snadnému ovládání. Při otevírání se zasouvají dovnitř garáže, pod strop, před garáží tak není potřeba mnoho místa. Panely se zasouvají po kolejnicích pod strop. U garáží se sníženým vjezdovým otvorem nebo nízkými stropy je tak potřeba počítat s dalším snížením po instalaci zasouvacího mechanismu. Vhodnější volbou do takovýchto garáží vrata posuvná, která fungují na stejném principu otevírání. Nezasouvají se však pod strop, ale podél zdi a nijak nesnižují výšku garáže nebo jejího vjezdu. Navíc je lze otevřít i jen částečně a využívat garáž jako další vstup do domu.

Na vrata lze zabudovat dvířka, okénka či různá madla a kliky, aby výsledek přesně splňoval vaše požadavky. Používání garáže tak bude pohodlné a snadné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno