O čínské medicíně se v poslední obě hodně mluví, ale jen málokdo ví, co opravdu toto slovní spojení znamená. Pojďme se podívat, jaké postupy lze pod tuto hlavičku zahrnout a kde si tato unikátní tajemství předávaná po tisíciletí vyzkoušet na vlastní kůži!

 

Čínská vs. klasická medicína? Společný je jen název

Nemusíte se bát další návštěvy bílého pláště, TČM totiž pracuje s docela jiným principem. Na pacienty nečeká ordinace, ale spíše intimně zařízený pokojík s příjemně naladěným terapeutem. Ten použije k určení potíží nemocného všech pět smyslů. Díky tomuto komplexnímu postupu lze odhalit nejenom orgány či části těla, které jsou nemocné ale i ty, jež se na první pohled jeví zcela zdravě.

Vše potvrdí ještě diagnostika pulsu a jazyka. Stačí vypláznout a odborník na TČM určí podle jeho barvy a povlaku nemocné místo v těle. Možné je samozřejmě použít i nejrůznější pomocné techniky, jak vyšetření očí, tváře či nehtů apod.

 

Neexistuje jen jedna cesta k uzdravení

Pokud byste nyní čekali, že vám terapeut předepíše balíček léčivých bylinek a pošle vás domů, spletli byste se. Tradiční čínská medicína má v nabídce velmi široké spektrum léčebných technik, z nichž si za pomoci odborníka můžete vybrat. V úvahu můžete vzít svoje osobní preference, ale  i časové nebo finanční možnosti. A z čeho je možné vybírat?

  • fytoterapie – bylinná léčba
  • akupunktura – stimulace tělesných bodů speciálními jehličkami
  • moxibuce – nahřívání akupunkturních bodů
  • masáže
  • akupresura – tlaková masáž akupunkturních bodů
  • z modernějších metod pak bývá nabízena: magnetopunktura, elektropunktura a elektroakupunktura

TČM tedy rozhodně nepatří k léčebným metodám ustrnulým v čase. Naopak. Dokáže skvěle propojit po staletí předávané znalosti s moderními postupy, názory a potřebami. Přijďte se o tom přesvědčit třeba do pražské ordinace TČM paní Bc. Evy Gembalové, která vám ráda pomůže např. s bolestmi zad, problémy s otěhotněním, ale také s nemocemi způsobenými stresem a dalšími obtížemi, s nimiž si často klasická medicína neví rady. Zarezervujte si termín pro konzultaci ještě dnes!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno