Když byla moje dcera těhotná a měla blízko do termínu porodu, tak se pustila do generálního úklidu bytu, aby měla všechno nachystané na příchod miminka. Pomáhala jsem jí, jak jsem mohla, přece ji nenechám coby těhotnou umývat okna, vysávat atd. Chtěla mít také krásný koberec, jenže ten její už po několika letech užívání vypadal hodně škaredě a byl špinavý. Slíbila jsem jí, že zařídím jeho vyčištění. To jsem ale ještě nevěděla, že mě čeká spousta práce při hledání vhodné firmy, která provádí čištění koberců v Praze.

Tak jsem si sedla k počítači a na internetu zadala čištění koberců Praha. Našla jsem několik firem. Tímto mi začala téměř detektivní práce. Pročítala jsem různé nabídky a porovnávala ceny a služby. Spousta firem nabízí extrakční či parní čištění. To je ale celkem škoda, protože tyto metody nejsou vůbec účinné a kolikrát koberec dopadne ještě hůř, než vypadal předtím. Takže jsem musela pročítat další nabídky, až jsem natrefila na strojové čištění koberců. Přečetla jsem si, co to obnáší a jaké to má výsledky. Podle recenzí byla spousta zákazníků s touto metodou spokojena. Tak jsem se rozhodla pro firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která tuto metodu čištění koberců realizuje a navíc má nejvíce spokojených zákazníků.

Na centrále jsem si domluvila termín hned na druhý den. V práci jsem si vzala dovolenou, abych mohla být při čištění přítomna. Dceru jsem poslala s kamarádkou ven, aby byla překvapená, až se vrátí domů. Přijeli dva pracovníci firmy a vysvětlili mi, jak vše bude probíhat. Obhlédli velikost koberce a míru zašpinění, aby mohli aplikovat správné množství chemie, která se na koberec dává z toho důvodu, aby na sebe navázala veškerou špínu s roztoči, bakteriemi a alergeny. Působí i dezinfekčně, což je výborné, zvlášť když se v domácnosti vyskytuje i zvíře a má přijít miminko. Musela se nechat nějakou dobu působit, aby byl výsledek čištění efektivní.

Po uplynutí doby působení chemie, začali pracovníci A SERVISU kartáčovat koberec kotoučovým strojem s vysokým šampónovacím kartáčem, kterým jsou schopni vyčistit i koberce s vysokým vlasem. Přejížděli jím poctivě po celé ploše koberce, na kterém za strojem vznikala pěna s navázanou nečistotou. Poté pustili vysoce účinný turbo vysavač, kterým odsáli všechnu pěnu z koberce. Když skončili s vysáváním, tak jsem vyzkoušela koberec pohmatem a byl téměř suchý, nadýchaný a barva vypadala přímo božsky.

Kdybych u toho nebyla a neviděla vše na vlastní oči, nevěřila bych, že to může dopadnout tak skvěle. Sešlapané vlasy se opět napřímily a koberec opět působil dojmem, jako bychom ho právě dovezli z obchodu. Myslím, že jsem vybrala tu správnou firmu na čištění koberců a tímto bych chtěla firmě A SERVIS moc a moc poděkovat, že tak krásně a poctivě vyčistili koberec pro mou dceru. I moje dcera byla opravdu příjemně překvapená, jak to všechno dopadlo. Služby firmy A SERVIS  obě velmi rády doporučíme dál.

Výškové práce Praha. Mytí a čištění oken, fasád, stěn a plášťů budov nebo objektů

Mytí oken a výloh je jedna z nabízených služeb úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. Realizaci těchto zakázek provádí za pomoci velmi kvalitních pomůcek, ale bez použití leštidel. Leštidla nejsou spolehlivá a velmi rychle na sebe navazují prach a nečistoty z okolí a vznikají tak tahy a kruhy po leštění, tudíž jsou okna velmi rychle znečištěna. Metoda, kterou používá firma A SERVIS zajistí opravdu dlouhotrvající lesk a čistotu oken.

Nejdříve je třeba odstranit nečistoty z okolí oken – mytí rámů, odstranění pavučin, umytí kliček a parapetů. Následně jsou odstraněny zatvrdlé nečistoty ze skleněných ploch, které mohou být způsobeny například při rekonstrukcích, stavbě, ale také při propagaci firmy (tmely, silikony, folie, bannery, ilegální výlep). Po důkladném odstranění výše zmíněných nečistot je realizováno čištění oken čistým rozmývákem spolu s vodou a saponátem, po umytí jsou okna setřena kvalitní gumovou stěrkou a nechají se proschnout. Po zaschnutí přichází na řadu velice kvalitní metoda, která se nazývá trik suchého leštění. Při tomto triku je použita pouze 100 % bavlněná plena, která zajistí to, aby se na okna neusazoval prach a městské spady, jako by tomu bylo u leštidel. Leštidla mírně lepí, a tak se okna opětovně velmi rychle znečišťují. Tento trik ale zaručuje dlouhotrvající lesk a čistotu.

02 Okno_výška_mytí_hydraulika

Pro práci ve výškách využívají pracovníci A SERVISU horolezeckou a speleologickou techniku. Nejraději ale volí vysokozdvižnou plošinu a hydraulické rameno, ovšem pokud to okolí budovy dovolí. Pracovníci firmy jsou důkladně proškoleni dle nařízení vlády o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádů z výšky nebo do volné hloubky. Díky tomuto proškolení mohou bezproblémově tento druh práce ve výškách vykonávat.

Společnost A SERVIS nabízí vedle zmíněné služby mytí oken a výloh nebo výškových prací také další služby: čištění a nanoimpregnace fasád, mytí skleněných fasád a průčelí, čištění všech rozvodů a zařízení nad prodejní a výrobní plochou v obchodech a provozovnách s otevřeným a nepřiznaným stropem, kde jsou vidět rozvody vody, plynu, elektřiny, vzduchotechniky, klimatizace, konstrukcí, příhradových a betonových nosníků a dalších konstrukčních prvků, čištění ve výškách stěn, plášťů budov, sendvičových plášťů budov, kazetových plášťů budov, hliníkových a ocelových plášťů a stěn budov v halách, ve skladech, v obchodních centrech, v logistických centrech, ve výrobních a prodejních halách, ve sportovních halách, ve firmách a výrobních podnicích a provozovnách.

29 KOMENTÁŘE

 1. Nemají vaši zaměstnanci problém s pohybováním se v horolezecké výbavě? Dokáží při tom dostatečně dobře umýt okna?

  • Dobrý den,
   naši zaměstnanci jsou dostatečně proškoleni a svou práci odvádějí velice dobře.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   ano, jistě, strojové čištění si poradí se skvrnami jakéhokoli druhu.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   leštěním oken za mokra nedocílíte lesku beze šmouh. Také se na mokrou plochu rychle přichytávají nové nečistoty, okna nevydrží dlouho čistá.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   ano, na takovém termínu je možné se domluvit, určitě Vám vyjdeme vstříc.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 2. Dobrý den,
  okna myjeme v jakoukoli denní dobu, snažíme se vyjít vstříc vašim požadavkům.
  S pozdravem
  Barbora Lelková

  • Potřebovala bych umýt velice špatně dostupné střešní okno. Dostanete se s vaším vybavení i do těžko přístupných míst?

   • Dobrý den,
    ano, naši zaměstnanci zvládají díky horolezeckému vybavení umýt okna i ve velice špatně přístupných místech.
    S pozdravem
    Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   ano, A SERVIS LIPKA se zabývá také natíráním fasád a používám fasádní barvy Weber.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

  • Dobrý den,
   kotoučový stroj, který A SERVIS LIPKA používá, zapracovává pomocí rotačních kartáčů aplikovanou chemii do koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty. Chemie se pomocí dlouhých štětinek kartáčků spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 3. Tuto firmu jsem nedávno také pozval na čištění koberce a mohu potvrdit skvělý výsledek jejich čištění. Já sám jsem byl také nad míru spokojený.

  • Dobrý den,
   ano, samozřejmě. Snažíme se vycházet vstříc časovým možnostem našich zákazníků.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 4. Dobrý den,
  nemusíte se bát. Štětiny kartáčů jsou velice měkké a k vlasům koberců šetrné.

  S pozdravem
  Barbora Lelková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno